​🔵 امام صادق (ع) فرمود: «حضرت فاطمه (س) ليلة‌القدر است». حديث در تفسير فرات کوفي ضمن سوره قدر روايت شده است. انسان نخستين‌بار از اين حديث به اين مطلب منتقل مي‏شود که قرآن در شب قدر نازل شده است و انسان کامل قرآن ناطق است و حضرت فاطمه (س) مادر يازده قرآن ناطق است. آن‌حضرت بايد بدين مناسبت ليلة‌القدر باشد…
علامه حسن زاده آملی 

فصّ حکمة عصمية في کلمة فاطمية
🔰 ofogh_howzah@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

❇️ امام خمینی: فضایل حضرت زهرا همطراز فضایل پیغمبر اکرم (ص) است.

❣️ Khamenei_Reyhaneh@

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

💐 رهبرانقلاب: فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها «سَیِّدَةُ نِسَاءِ اَهلِ‌ الجَنَّة» است؛ خیلی مقام والا و بالایی است.

🌺 درس شجاعت

🌺 درس فداکاری

🌺 درس زهد در دنیا

🌺 درس معرفت‌آموزی

🌺 درس معرفت را انتقال دادن به اذهان مخاطبین و دیگران

🌺 در مقام معلّم دانشور بشر قرار گرفتن

درس‌های فاطمه‌ی زهرا سلام‌‌الله‌علیها است به همه‌ی بشر. ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
❣️ https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

🔰رهبرانقلاب: نیاز امروز جامعه ما این است که بداند مادری یعنی چه؟ زنِ خانه بودن و کدبانو‌ بودن یعنی چه؟ 🌸

Khamenei_reyhane@

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

​💟 پیرو واقعی حضرت زهرا (س) حامی فقراست 🔻

رهبرانقلاب: این نمیشود که ما دم از محبت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) بزنیم، در حالی که آن بزرگوار برای خاطر گرسنگان، نان را از گلوی خود و عزیزانش -مثل حسن و حسین (علیهماالسّلام) و پدر بزرگوارشان (علیه‌السّلام)- برید و به آن فقیر داد؛ نه یک روز، نه دو روز؛ سه روز!

🔺ما میگوییم پیرو چنین کسی هستیم؛ ولی ما نه فقط نان را از گلوی خود نمیبُریم که به فقرا بدهیم، اگر بتوانیم، نان را از گلوی فقرا هم میبُریم! ۷۰/۱۰/۵  

 

مطالب‌درباره‌رهبرانقلاب👇

khamenei_ir@

   چهارشنبه 9 اسفند 1396نظر دهید »

​ ▫️رهبر انقلاب: در فضیلت حضرت صدّیقه‌ی کبرا (سلام‌الله‌علیها) همه‌ی مسلمین متّفقند، شیعه و سنّی ندارد. در کتب اهل سنّت و شیعه این حدیث آمده است: فَاطِمَةُ سَیِّدَةُ نِسَاءِ اَهلِ‌ الجَنَّة؛ این بالاتر از «سَیِّدَةِ نِساءِ العالَمین» است؛ [یعنی] سرور زنان بهشت. در بهشت چه کسانی‌ هستند؟  ▪️برترین زنان، برجسته‌ترین زنان، مؤمن‌ترین زنان، مجاهدترین زنان، زنان شهید، آنهایی که خدای متعال در قرآن از آنها با عظمت یاد کرده است، همه‌ی اینها در بهشت جمعند؛ آن‌وقت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) «سَیِّدَةُ نِسَاءِ اَهلِ‌ الجَنَّة» است.  ▪️خیلی مقام والا و بالایی است. درس شجاعت، درس فداکاری، درس زهد در دنیا، درس معرفت‌آموزی و معرفت را انتقال دادن به اذهان مخاطبین و دیگران، در مقام معلّم دانشور بشر قرار گرفتن، درسهای فاطمه‌ی زهرا (سلام‌‌الله‌علیها) است به همه‌ی بشر. ۹۶/۱۱/۲۹

 

مطالب‌درباره‌رهبرانقلاب👇

khamenei_ir@

   یکشنبه 6 اسفند 1396نظر دهید »


🌸 اگر میخواهید دیندار، طیب و طاهر، شجاع، مبارز و وفادار باشید

☄️ و در عین حال در میدانهای دشوار زندگی با تمام وجود سرمایه‌گذاری کنید…
🏴  زن و خانواده در نگاه رهبرانقلاب👇🏻

 Khamenei_Reyhaneh@

   جمعه 4 اسفند 1396نظر دهید »

​🌷 به امید حضرت مادر بالاخره باید از یک جایی شروع کنیم. قدمی برداریم تا دیر نشده. و چه زمانی بهتر از این روزها که سال دارد تمام می‌شود و چه بهانه ای بهتر از متصل شدن به الگویی مثل حضرت زهرا س که الگوی همه ماست، اما چگونه؟  

❇️ حضرت صدیقه طاهره س در جایی میفرمایند: «خدایا به من فرصت بده تا به آنچه که تو من را بخاطر آن خلق کردی بپردازم»

✳️ این جمله یعنی ایشان هدف و ماموریت خودشان را از زندگی به درستی درک کرده بودند. با خودتان فکر کنید ماموریت شما در زندگی چیست.

🔑 خوبی الگو داشتن این است که می‌شود مقصد، راه، بیراه و راهنما را به کمک الگوی مورد نظرتان بشناسید. علت درخشندگی حضرت زهرا در عالم، زندگی کردن ایشان روی خط و مدار خواست خداوند است.

  👌 پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه به مسیر حضرت زهرا نزدیک و نزدیک‌تر شوید محبت به ایام فاطمیه را در دل و روح خود پرورش بدهید.

🔸 مثلا می‌توانید با دوستان‌تان در این روزها به فکر برگزاری یک هیئت ساده و صمیمی خانگی باشید.

🔹 بخاطر علاقه حضرت زهرا به قرآن و پرورش روح دوستی با خدا؛ هر روز هراندازه که می‌توانید قرآن بخوانید.

🔸رابطه حضرت زهرا با خداوند متعال یک رابطه مثال زدنی و ویژه بود. از خود ایشان کمک بگیرید و به حضرت متوسل شوید و رابطه تان را با خدا اصلاح کنید تا رابطه شما با خلق عالم هم اصلاح شود.

❣️ عضویت در ریحانه👇🏻

https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   چهارشنبه 2 اسفند 1396نظر دهید »

​⚫️ شهادت پارهٔ تن رسول خدا(ص)، امّ الائمه(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد!

🔹اسلام مكتب تبعيض نيست ولى مكتب ديدن فضيلت‌ها هست؛ مكتب تبعيض نيست ولى متقى را بر غيرمتقى ترجيح مى‌دهد، عالم را بر جاهل ترجيح مى‌دهد، مجاهد را بر غيرمجاهد ترجيح مى‌دهد؛ فضيلت را ترجيح مى‌دهد. پيغمبر(ص) در بچه‌هايش هم از آن جهت كه بچه‌اش بودند تبعيض قائل نبود ولى فضيلت را بر غيرفضيلت ترجيح مى‌داد، فوق‌العاده هم ترجيح مى‌داد.  

🔹اين بود كه همه آشنايان و نزديكان مى‌دانستند كه چه علائقى ميان اين پدر و دختر حكمفرماست و اين علائق، طرفينى بود، واقعا در حدى بود كه بايد آن را «عشق» ناميد. براى زهرا(س) زندگى بعد از پيغمبر(ص) اصلا معنى و مفهوم نمى‌توانست داشته باشد. وقتى كه پدرش به او خبر مى‌دهد كه تو بعد از من سريعا به من ملحق خواهى شد زهرا(س) خوشحال مى‌شود، لبخند مى‌زند. اين همان حالت يک عاشق است.

 

📝 استاد مطهری، خدا در زندگی انسان، ص۲۵-۲۴

🔻کانال رسمی «بنیاد شهید مطهری»🔻

motahari_ir@

   دوشنبه 30 بهمن 1396نظر دهید »

مرثیه ای در وصف حال امیرالمومنین علی علیه السلام که برای اولین بار در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و هنگام غسل متوجه صورت سیلی خورده و پهلوی شکسته خانم فاطمه سلام الله علیها می شوند:

بلبلِ داغ نشین، رفت بَرِ همسرِ خود رفت تا مرحله ى غسلِ گلِ پرپرِ خود بنِشانَد به دو بالِ ملك الموت، گُلی، که رسولش لقبش داد به او مادرِ خود رفت پاک تر از پاک ترین ها شویَد در شبَش آب زنَد بر گلِ نیلوفرِ خود آنطرف زینب کبری، حسنین، غرق در اشک، بیقرار از غمِ هجرِ فاطمه، مادرِ خود و علی بود که فرمود نشاید که چنین، گریه بر زنده ترین قدسیه ی در برِ خود تا حجاب از رخِ زهرا بگشود گریه سر داد سرِ همسرِ خود  كه علی، صورتِ سیلی زده ی فاطمه دید آن کبودی كه نهان كرد برِ همسر ِخود  پرده از پهلوی بشکسته برافتاد و علی بعدِ پرواز گشود رازِ گلِ اطهرِ خود مخفی از دیده ی حیدر شده دردِ فاطمه تا که اثبات کند عاشقیِ محشرِ خود

🌹تقدیم به ساحت مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف 

  roshangarii @

   دوشنبه 30 بهمن 1396نظر دهید »


🖤به‌مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا(سلام‌الله‌علیها)
Khamenei_ir@

   دوشنبه 30 بهمن 1396نظر دهید »


 اولین شب عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) با حضور رهبر انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان نظام و مردم عزادار در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد. ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
Khamenei_ir@

   شنبه 28 بهمن 1396نظر دهید »