تفاوت نگاه زن و مرد به یکدیگر »

🌸 خلق نیکو بعد از نماز 

یکی از روش‌های بسیار خوب برای تشویق بچه‌ها به نماز، این است که تاثیر نماز را در رفتار و خلق و خوی والدین‌شان ببینند. یک راه ساده این است که بعد از نماز خواندن، خوش‌اخلاق‌تر و مهربان‌تر از بقیه ساعت‌ها باشید و درواقع به صورت عملی این پیام را به بچه‌ها بدهید که نماز چطور زنگار را از روح و روان پاک می‌کند. مثلا اگر بچه‌ها از شما چیزی طلب کردند، به آن‌ها بگویید صبر کنید بعد از نماز که بابا خوش‌اخلاق‌تر است، با او درمیان می‌گذاریم.
🕌 رفتن به مسجد

اثر رفتن به مسجد را فراموش نکنید. اگر مشغله دارید و نمی‌توانید هر روز به مسجد بروید، حداقل هفته‌ای یک روز برنامه مسجد به صورت خانوادگی داشته باشید. سعی کنید مسجدی را انتخاب کنید که فرزندان بتوانند در کنار نماز، به شادی و بازی نیز مشغول شوید. مسجد رفتن را با خاطره‌های دلچسب همراه کنید. خاطرات کودکی و نوجوانی تا آخر عمر همراه فرزندان‌تان است.
☪️ نماز، مقدم بر هر کاری

در عمل به کودکان و نوجوانان ثابت کنید در خانواده شما، نماز بر هر چیزی الویت دارد. به‌عنوان مثال، وقتی برای مهمانی رفتن یا گردش با همسرتان برنامه‌ریزی می‌کنید، بگویید فردا بعد از نماز، حرکت می‌کنیم.
🌼 مشاهده نماز خواندن والدین

امروزه بیشتر تسهیل‌گران و روان‌شناسان کودک و نوجوان معتقدند بچه‌ها آن کسی نمی‌شوند که شما دوست دارید بشوند، بلکه فردی می‌شوند که هستید! پس برای تثبیت یک عمل پسندیده، باید مدام شما را حین انجام آن ببینند. بنابراین اگر دوست دارید فرزندانی نمازخوان داشته باشید، خودتان همیشه نماز اول وقت را جلوی چشمان کودک‌تان برپا کنید.

❣️ Khamenei_Reyhaneh@


موضوعات: خانواده, نماز
   یکشنبه 18 آذر 1397


فرم در حال بارگذاری ...