🏵 ارادت واقعی فقط به احترام گذاشتن نیست…
🔆 وقتی میگوییم *امام* رضا علیه السلام یعنی پیرو ایشان هستیم…
❤️ اما درس زندگی امام رضا علیه السلام برای پیروانشان…

🌱 Nojavan_Khamenei

   جمعه 18 آبان 1397نظر دهید »

🌹 تبرک جستن مردم از آب وضوی پیامبر و اعتراف ابوسفیان به عزت واقعی ایشان
📝 رهبرانقلاب: پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله ده سال حکومت کرد، اما اگر بخواهیم عملی را که در این ده سال انجام گرفته، به یک مجموعه پُرکار بدهیم تا آن را انجام دهند، در طی صد سال هم نمیتوانند آن همه کار و تلاش و خدمت را انجام دهند! اگر ما کارهای امروزمان را با آنچه که پیغمبر انجام داد، مقایسه کنیم، آنگاه میفهمیم که پیغمبر چه کرده است. اداره آن حکومت و ایجاد آن جامعه و ایجاد آن الگو، یکی از معجزات پیغمبر است.
💟 آن مردمی که ده سال با او زندگی کردند، روزبه‌روز محبت پیغمبر و اعتقاد به او در دلهایشان عمیقتر شد. وقتی در فتح مکه، ابوسفیان مخفیانه و با حمایت عبّاس - عموی پیغمبر - به اردوگاه آن حضرت آمد تا امان بگیرد، صبح دید که پیغمبر وضو میگیرد و مردم اطراف آن حضرت جمع شده‌اند تا قطرات آبی را که از صورت و دست ایشان میچکد، از یکدیگر بربایند! گفت: من کسری و قیصر - این پادشاهان بزرگ و مقتدر دنیا - را دیده‌ام؛ اما چنین عزّتی را در آنها ندیده‌ام.

👈 آری؛ عزّت معنوی، عزّت واقعی است؛ «وللَّه العزّة و لرسوله و للمؤمنین»؛ مؤمنین هم اگر آن راه را بروند، عزّت دارند. ۸۰/۲/۲۸

Khamenei_ir@

   چهارشنبه 16 آبان 1397نظر دهید »

🔻 رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان:
♥️ به جوانان عزیز چند سفارش دارم:

👈 اول اینکه دشمنی آمریکا را فراموش نکنید و فریب لبخند دشمن را نخورید.
🔸️ گاهی می‌گویند ما با ملت [ایران] دشمنی نداریم با دولت [ایران] دشمنی داریم؛ دروغ می‌گویند.
🔸️ دولت جمهوری اسلامی بدون ملت کاره‌ای نیست.
🔸️ آمریکا قبل از انقلاب هم با ملت ایران دشمنی می‌کرد، منتها با عوامل خود در داخل.
👈 سفارش دوم اینکه نظریه‌ی «مقاومت در مقابل دشمن قوی‌پنجه» را تبلیغ کنید. این نظریه از لحاظ عملی و نظری درست است.
👈 سفارش سوم اینکه شما جوانان، خود را در قبال مسئله‌ی پیشرفت کشور مسئول بدانید؛ ترس و تنبلی را کنار بگذارید و نوآوری را وظیفه‌ی خود بدانید.
🔹️ بدانید آینده‌ی کشور و آینده‌ی ایران اسلامی به‌مراتب بهتر و درخشان‌تر از گذشته است و در مناسبات جهانی دست برتر را خواهد داشت. 
🔺️ این چیزی است که حتمی و قطعی است و در آن تردیدی نیست و شما این آینده را به چشم خود خواهید دید. ۹۷/۸/۱۲

💻 Khamenei_ir@

   شنبه 12 آبان 1397نظر دهید »


📸 تصویر ویژه‌ای از مادر گرامی شهید حاج عماد مغنیه در حالیکه قاب عکسی از دیدار آیت‌الله خامنه‌ای و فرزند شهیدش را در دست داشت.
Khamenei_ir@

   جمعه 20 مهر 1397نظر دهید »

🔻 رهبرانقلاب: سعی کنید در این قصّه‌گویی و در این کار هنری، اوّلین چیزی را که در کودک ایجاد میکنید، ایمان باشد.
🔹 هیچ چیز، معادل ایمان نیست. شما از این بچه، هرچه بخواهید بسازید، باید در او ایمان به وجود آورید.
🔹 بدترین ضربه‌ای که امپراتوری خبری و هنری زد، این بود که شبکه‌ی عظیم فساد در دنیا را در این سالهای متمادی راه انداخت - که متأسفانه در دوره‌ی پهلوی، پَرش ما را هم گرفت - هُرهُری مذهبی و بی‌ایمانی را رواج داد که انسان در دل و جان خودش، به هیچ ستونی متّکی نباشد!
🔹 سعی کنید بچه‌ها را با ایمان کنید؛ ایمان به خدا، ایمان به حقیقتِ مطلق و ایمان به اسلام.
🔺 اگر این بچه‌ها باایمان پرورش پیدا کردند و شما توانستید بذر ایمان را در دلشان بکارید، در آینده میشود از آنها هر شخصیت عظیمی ساخت و برای هر کاری مناسبند. ۱۳۷۷/۰۲/۲۳
💻 Khamenei_ir@

   سه شنبه 17 مهر 1397نظر دهید »

◾ رهبرانقلاب: در یکی از همین روزهایی که ما در خطوط جبهه حرکت می‌کردیم، یک نقطه‌ای بود که قبلا دشمن متصرف شده بود، بعد نیروهای ما رفته بودند آن‌جا را مجددا تصرف کرده بودند، بنده داشتم از این خطوط بازدید می‌کردم و به یگان‌ها و به سنگرها و به این بچه‌های عزیز رزمنده‌مان سر می‌زدم، یک وقت دیدم یکی دو تا از برادران همراه من خیلی ناراحت، شتابان، عرق‌ریزان، آشفته، آمدند پیش من و من را جدا کردند از کسانی که داشتند به من گزارش می‌دادند که یک جمله‌ای بگویم، دیدم که این‌ها ناراحتند گفتم چیه؟ گفتند که بله ما داشتیم توی این منطقه می‌گشتیم، یک وقت چشم‌مان افتاده به جسد یک شهیدی که چند روز است این شهید بدنش در زیر آفتاب این‌جا باقی مانده.
▫️ من به شدت منقلب شدم و ناراحت شدم و به آن برادرانی که مسؤول بودند در آن خط و در آن منطقه، گفتم سریعا این مسأله را دنبال کنید، جسد این شهید را بیاورید و جسد شهدای دیگر را هم که در این منطقه ممکن است باشند جمع کنید.
▫️ اما در همان حال در دلم گفتم قربان جسد پاره پاره‌ات یا اباعبدالله، این‌جا انسان می‌فهمد که به زینب کبری چقدر سخت گذشت، آن وقتی که خودش را روی نعش عریان برادرش انداخت، و با آن صدای حزین، با آن آهنگ بی‌اختیار، کلمات را در فضا پراکند و در تاریخ گذاشت فریاد زد «بأبی المظلوم حتی قضی، بأبی العطشان حتی مضی» پدرم قربان آن کسی که تا آن لحظه‌ی آخر تشنه ماند و تشنه‌لب جان داد. ۶۷/۶/۴
🏴 Khamenei_ir@

   شنبه 31 شهریور 1397نظر دهید »

​🖤 زیدبن‌علی(علیه‌السلام) از امامزادگان انقلابی و انگیزه‌اش انتقام خون شهدای کربلا بود
◾ برای شیعه در طول تاریخ - بعد از زمان ائمّه - همیشه این سؤال مطرح بوده که کار این امامزاده‌ها و فرزندان امام حسن و امام حسین (علیهماالسّلام) که دست به شورش و انقلاب مسلّحانه میزده‌اند، کار درستی بوده یا کار غلطی؟
▫️ این امامزاده‌ها به‌طورکلّی به دو گروه تقسیم میشوند:

◾ یک گروه آن امامزاده‌هایی هستند که برای به دست آوردن یک مال‌ومنال یا یک مقام دنیوی میخواستند از عنوان و از وجهه‌ی‌ امامزادگی خود استفاده کنند. این دسته عاقبت هم با حکومت رفیق میشدند!

◾ دسته‌ی دیگر از امامزاده‌ها آن کسانی هستند که چون وضع اجتماع خود را برخلاف اسلام و قرآن میدیدند برطبقِ یک انگیزه‌ی اسلامی و قرآنی درستی درصدد برمی‌آمدند که امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کنند.
▫️ یکی زیدبن‌علی‌بن‌الحسین (علیهما‌السّلام) است. او یکی از این بزرگوارها و از رجال عالیقدر عالم اسلام است. یکی از خُطَبی که زید بیان کرده، انگیزه‌ی خودش را امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و انتقام خون شهدای کربلا معرّفی میکند.
📚 کتاب همرزمان حسین(علیه‌السلام)؛ ص۲۹۸-۳۲۱ | سخنرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای در محرم الحرام ۱۳۵۱ در هیات انصارالحسین تهران
🏴 Khamenei_ir@

   جمعه 30 شهریور 13971 نظر »

​✊ امام حسین برای تجدید انقلاب اسلامی پیامبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) قیام کرد
▫️ حسين‏‌بن‏‌على (علیه‌السّلام) نه فقط براى حكومت آمد و نه فقط براى شهادت آمد؛ امام حسين (علیه‌السّلام) حركت كرد براى انجام يك واجبى كه آن واجب تا آن ساعت در اسلام انجام نگرفته بود و حتّى شخص خود پيغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) هم نميتوانست آن واجب را انجام دهد. 
◾ اين واجب جورى است كه حتّى شخص پيغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) هم كه بشير و نذير است - يعنى رهبر انقلاب است، پديدآورنده‏‌ى انقلاب دينى است - نميتوانست آن را انجام دهد؛ يک نفر ديگرى بايد اين واجب را انجام ميداد كه ادامه‏‌ى وجود پيغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) باشد و بر همان خط و روى همان ممشا و خطّ‌مشى حركت كرده باشد و او حسين‏‌بن‏‌على (علیه‌السّلام) است.
▫️ آن واجب عبارت بود از تجديد انقلاب اسلامى، بعد از پديد آمدن ارتجاع؛ به خط باز آوردن قطار منظّم جامعه‏‌ى اسلامى، پس از خارج شدن اين قطار از خط.
◾ حسين‏‌بن‏‌على با عمل خود نشان داد كه هرگاه قطار منظّم جامعه‏ى اسلامى از خط منحرف شد، ممشاى انقلابى اسلام هرگاه فراموش شد، بايد اين‌جور عمل كرد و اين‌جور بايد اين قطار را به خط باز آورد؛ و اين كارى بود كه طبعاً خود پيغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) نميتوانست بكند؛ چون در زمان رهبر يک انقلاب كه ارتجاع پيش نمی‌آيد؛ ارتجاع مربوط به بعد است.
▫️ پس مسئله‏‌ى حسين‏‌بن‏‌على (صلوات‌الله‌‌عليه) اين نبود كه خاندان پيغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) درصدد باشند كه حقِّ ازدست‌رفته‏‌ى خود را و حكومت غصب‌شده‏‌ى خود را مجدّداً پس بگيرند؛ اين يک مسئوليّتى بود بر دوش ائمّه‏‌ى اهل‏‌بيت (عليهم‏السّلام)، از امام سجّاد (علیه‌السّلام) به این طرف.
📚 کتاب همرزمان حسین(علیه‌السلام)؛ ص۱۹۲-۱۹۳ | سخنرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای در محرم الحرام ۱۳۵۱ در هیات انصارالحسین در تهران
🏴 Khamenei_ir@

   سه شنبه 27 شهریور 1397نظر دهید »


🔻رهبرانقلاب: اینکه در بعضی از تعبیرات گفته شده است که عید غدیر عیدالله‌الاکبر و از همه‌ی اعیاد بالاتر است، علّت این و وجه این چیست؟ خب، در قرآن کریم آیاتی هست که به غیر از مسئله‌ی غدیر به مسئله‌ی دیگری قابل تطبیق نیست.

🔹همین آیه‌ی معروف «الیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُم فَلا تَخشَوهُم وَ اخشَونِ اَلیَومَ اَکمَلتُ لَکُم دینَکُم وَ اَتمَمتُ عَلیکُم نِعمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الاِسلامَ دیناً» که در اوایل سوره‌ی مائده است، با غیر مسئله‌ای در وزن و اهمّیّت و اندازه‌ی مسئله‌ی غدیر، قابل تطبیق نیست.

🔹امروز روزی است که دشمنان -کفّار- از دین شما مأیوس شدند. چه چیزی مگر بر دین اضافه شد که دشمن را مأیوس کرد؟ …این تعبیر درباره‌ی نماز، زکات و جهاد نیامده است.

🔺پس این یک قضیّه‌ی دیگری غیر از احکام فرعی است. آن قضیّه چیست؟ قضیّه‌ی رهبری جامعه‌ی اسلامی؛ قضیّه‌ی نظام حکومت و امامت در جامعه‌ی اسلامی. ۹۵/۰۶/۳۰
💻 Khamenei_ir@

کلیدواژه ها: رهبر انقلاب, عید غدیر
   پنجشنبه 8 شهریور 13971 نظر »

🕋 نمودار درختی پیام رهبر انقلاب به حجاج بیت‌الله‌الحرام منتشر شد. ۹۷/۵/۲۸

💻 Khamenei_ir@

   دوشنبه 29 مرداد 1397نظر دهید »


 رهبر انقلاب: مبارزه‌ فکری و سیاسی ۱۹ ساله و بی‌امان امام باقر علیه‌السلام دشمن را به ستوه آورد. ۵۹/۷/۲۷

💻 Khamenei_ir@

   شنبه 27 مرداد 1397نظر دهید »

◾ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: زندگی امام جواد علیه‌السّلام هم الگوست. امام جواد علیه‌السّلام - امامی با آن همه مقامات، با آن همه عظمت در بیست‌وپنج سالگی از دنیا رفت. ۷۷/۲/۷
◾ این بزرگوار نمودار و نشانه‌ی مقاومت است. انسان بزرگی است که تمام دوران کوتاه زندگیش که در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیده است. … با قدرت مُزَور و ریاکار خلیفه‌ی عباسی، مأمون مقابله و معارضه کرد و هرگز قدمی عقب‌نشینی نکرد و تمام شرایط دشوار را تحمل کرد و با همه‌ی شیوه‌های مبارزه‌ی ممکن، مبارزه کرد. ۶۰/۲/۲۵
◾ امام جواد می‌خواست به مردم بگوید که من طرفدار اسلام و طرفدار خاندان پیغمبرم. امام علی‌بن‌موسی‌الرضا صلواةالله‌علیه و امام جواد صلواةالله‌علیه همت بر این گماشتند که این ماسک تزویر و ریا را از چهره‌ی مأمون کنار بزنند و موفق شدند. ۱۳۵۹/۰۷/۱۸

http://farsi.khamenei.ir

   یکشنبه 21 مرداد 1397نظر دهید »

​🔅رهبرانقلاب: ما انسانها مثل یک ظرف خالی هستیم؛ یک ظرف خالی باید پُر بشود.
🔹️با چه آن را پُر خواهیم کرد؟ با فیض الهی، یعنی همان قطره قطره معنویّت و روحانیّت و نورانیّت و مانند اینها که در این ظرف همین‌طور تدریجاً ریخته بشود.
🔹️[البتّه‌] به‌شرطی که یکباره خالی‌اش نکنیم؛ [چون‌] گناه که بکنیم، همه‌ی این لطفهای الهی خالی میشود. بایستی این ظرف وجود را با تفضّلات الهی پُر کرد.
🔅بنابراین در داخل حرم نماز بخوانید، نماز قضا بخوانید، نماز واجب بخوانید، نماز مستحبّی بخوانید، نماز برای پدر و مادر بخوانید، ذکر بگویید -لااله‌الّاالله بگویید، تسبیحات اربعه بگویید- [یعنی‌] نشسته باشید آن‌جا و ذکر بگویید؛ به شرطی که -شرط اصلی‌اش چیست؟ همان که اوّل گفتم- دل وصل باشد؛ اگر دل وصل نباشد، فایده‌ای ندارد. اگر دل متصّل بود، کمترین عملی هم برای شما فایده میدهد. ۸۲/۱/۶

   سه شنبه 2 مرداد 1397نظر دهید »

​🔵 توجه ویژه به اقتصاد در شعار های ۱۰ سال اخیر، از جانب رهبر فرزانه انقلاب 

🔴 1397- حمایت از کالای ایرانی 
🔴 1396- اقتصاد مقاومتی؛ تولید اشتغال
🔴 1395- اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
🔴 1394- دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی
🔴 1393- اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی
🔴 1392- حماسه سیاسی  و حماسه اقتصادی 
🔴 1391- تولید ملى حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى
🔴 1390- جهاد اقتصادی
🔴 1389- همت مضاعف و کار مضاعف
🔴 1388- حرکت به سوى اصلاح الگوى مصرف
 🔰 ofogh_howzah@

   یکشنبه 31 تیر 1397نظر دهید »

💞 رهبرانقلاب: در همه‌ی احوال و اوضاع رعایت همدیگر را بکنید، به هم کمک کنید، عون و بازوی همدیگر باشید، بخصوص در راه خدا و در راه انجام وظیفه.

🔶️ منظور از کمک فقط شستن ظرف و … نیست، البته اینها هم کمک است ولی منظور بیشتر کمک روحی است. کمک معنوی و فکری است.

🌸 در راه اسلام یکدیگر را ثابت قدم بدارند، همدیگر را توصیه به تقوی و صبر و توصیه به دینداری، توصیه به عفاف، توصیه به قناعت، توصیه به ساده زیستی و … کنند. با هم همکاری کنند تا بتوانند ان شاء الله به بهترین وجهی بگذرانند.
بیانات در خطبه عقد ۷۴/۵/۱۱ و ۷۷/۱۲/۱۳

❣ khamenei_reyhaneh@

   یکشنبه 31 تیر 1397نظر دهید »


📖 رهبرانقلاب: قصّه‌گویی، هنر بسیار خوبی است. قصّه‌های خوب، سازنده‌ی شخصیت کودک است.

👶 همان قصّه‌های قدیمی را که ما از مادر خودمان، از مادربزرگ و یا از پیرزن دیگری در کودکی شنیده‌ایم، امروز که مرور میکنیم، میبینیم در آنها چقدر حکمت وجود دارد!

💎  انسان، بعضی از خصال و تفکّرات خودش را که ریشه‌یابی میکند، به این قصّه‌ها میرسد.
khamenei_reyhaneh@

   جمعه 22 تیر 13971 نظر »

🔆رهبر انقلاب: زرمندان و زورمندان و زیردست‌هایشان، همیشه مایل بوده‌اند که حجاب بین زن و مرد از بین برود؛ که این، البته برای زندگىِ جامعه مضر و برای عفت جامعه زیانبار و برای خانواده از همه چیز بدتر است. ۷۳/۰۷/۲۰

❣khamenei_reyhaneh@

   پنجشنبه 21 تیر 13971 نظر »


چهار فصل مبارزه؛ همرزمان حسین علیه‌السلام
🔲 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تحلیل سیره ائمه، زندگی ایشان را مانند یک انسان ۲۵۰ ساله در نظر می‌آورند.

 
http://farsi.khamenei.ir

   دوشنبه 18 تیر 1397نظر دهید »

🏴 امام صادق(ع) مرد مبارزه بود
🔻حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«امام صادق(ع) در اواخر دوران بنی‌امیه، شبکه‌ی تبلیغاتی وسیعی را که کار آن، اشاعه‌ی امامت آل‌علی(ع) و تبیین درست مسأله‌ی امامت بود، رهبری می‌کرد.»  ۵۸/۳/۲۱
http://farsi.khamenei.ir

   دوشنبه 18 تیر 1397نظر دهید »

🔻حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «از تجربه‌های ما در برجام این است که آمریکا پابند به تعهّدات خودش نیست و به راحتی معاهده را نقض میکند. تجربه‌ دیگر ما، همراهیِ اروپا با آمریکا در مهم‌ترین موارد است… اروپا باید فروش کامل نفت ایران را تضمین کند؛ آنها بایستی به‌قدری که جمهوری اسلامی میخواهد خریداری بکنند… ما با این سه کشور اروپایی دعوا نداریم، امّا اعتماد نداریم و این هم متّکی است به یک سابقه‌ای؛ لذاست که باید این تضمین‌ها به‌طور واقعی انجام بگیرد.» ۱۳۹۷/۰۳/۰۲

http://farsi.khamenei.ir

   پنجشنبه 14 تیر 1397نظر دهید »

💊☕️🍎🍞🍋🍲🍪
لازم است که به مساله‌ی قناعت به معنای اسراف نکردن اهمیت داده شود. اسراف نکردن در مواد غذایی؛ چقدر مواد غذایی زاید دور ریخته می‌شود! حتی اسراف نکردن در مواد دارویی؛ چقدر مواد دارویی غیر لازم خریده می‌شود و به خانه‌ها برده می‌شود و بدون مصرف باقی می‌ماند!
رهبر انقلاب؛ ۱۳۷۷/۱۰/۰۴
❣ khamenei_reyhaneh@

   پنجشنبه 14 تیر 1397نظر دهید »

رهبر انقلاب: وظایف داخل خانه‌ی زنان، نه اهمیّتش کمتر از وظایف بیرونی است و نه اینکه زحمتش کمتر است. شاید زحمتش بیشتر هم باشد. او هم برای اینکه این محیط را اداره کند، به تلاش و کوشش احتیاج دارد. چون مدیر داخل خانه زنان هستند. آن کسی که اداره می‌کند، کدبانو، یعنی آن کسی که محیط خانواده تحت اشراف اوست. تحت نظارت و تدبیر و مدیریت اوست. خیلی کار پر زحمتی است. خیلی کار ظریفی است. فقط هم ظرافتِ زنانه از عهده‌ی انجام این کار بر می‌آید. هیچ مردی امکان ندارد بتواند این ظرافتها را رعایت کند. ۱۳۸۱/۶/۶

Khamenei_Reyhaneh@

   چهارشنبه 13 تیر 1397نظر دهید »


🔻حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«بنده در مورد همین چیزهایی که اخیراً در مجلس مطرح شد در این چند ماه اخیر، گفتم مجلس مستقلّاً خودش قانون بگذراند. فرض کنیم موضوع مبارزه‌ی با تروریسم یا با پولشویی است؛ خیلی خب بنشینند یک قانون بگذرانند. هیچ لزومی ندارد که ما برویم چیزهایی را که نمیدانیم تهَ آن چیست یا حتّی میدانیم که مشکلاتی هم دارد، به‌خاطر آن جهاتِ مثبت و جنبه‌های مثبت، قبول بکنیم.» ۹۷/۰۳/۳۰
http://farsi.khamenei.ir

   سه شنبه 12 تیر 1397نظر دهید »

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: شخصیت جناب عبدالعظیم برای اغلب مردم ناشناخته است، ایشان هم یک شخصیت علمی بود، هم یک شخصیت جهادی بوده و هم ابتکاراتی داشته است… تجلیل از جناب عبدالعظیم، تجلیل از علم و جهاد و زهد و تقوا است.» ۱۳۸۲/۳/۵

   جمعه 8 تیر 1397نظر دهید »

🗓 در سال اول دفاع مقدس، آیت ‌الله خامنه‌ای که نماینده حضرت امام در شورای عالی دفاع و رئیس این کمیسیون در مجلس شورای اسلامی بودند، در طول هفته به جبهه‌های جنگ میرفتند و جمعه ها نیز در کسوت امام جمعه پایتخت، به تهران بازمیگشتند و اقامه نماز میکردند و گزارش دفاع را به مردم میدادند.
 در آن ایام، ایشان برخی از روزهای هفته نیز برای سخنرانی و پاسخگویی به شبهات سیاسی و دینی مردم به مساجد میرفتند و برای تبیین وضعیت بحرانی آن روزهای انقلاب به سوالات مردم پاسخ میدادند.
◀️ یکی از آن روزها، ششم تیرماه ٦٠ بود؛ مسجد ابوذر از جنوبی ترین نقاط تهران و اولین و آخرین سوالی که در این جلسه مطرح شد درباره نقش اجتماعی زن بود:

❓ «آیا زن میتواند قاضی و مجتهد بشود؟ اگر نه، چرا؟ و طبق حدیث «زن ناقص‌العقل است»، آیا با آزادی زن منافات ندارد؟»
❇️ شاید برای زنان امروز جامعه قابل توجه باشد که رهبر انقلاب در حالی ترور شدند که مشغول دفاع از نقش و هویت زن بودند.
⁉️ سؤال اوّل یک سؤال فقهی-اجتماعی است. البته سؤالی هم هست که ممکن است میانه‌ی ما و خانم‌ها را به هم بزند. آیا زن میتواند قاضی و مجتهد بشود؟ اگر نه، چرا؟ و طبق حدیث «زن ناقص‌العقل است»، آیا با آزادی زن منافات ندارد؟
✅  مجتهد یعنی کسی که درس خوانده قدرت استنباط پیدا کرده، این چه مرد، چه زن اشکالی هم ندارد برود بشود، اما مرجع تقلید نمیتواند بشود. یعنی دیگران از او تقلید نمیتوانند بکنند. هر مردی هم نمیتواند بشود. قاضی چندین شرط دارد. مرجع تقلید چندین شرط دارد. صدی هشتاد نود مردها هم این شرط‌ها را ندارند، صدی نودوپنج هم ندارند. اما اگر جائی فرض کردیم که کسانی این شرائط را داشته باشند، اما جزو خانم‌ها و زن‌ها باشند، آن وقت نمیشود. چرا؟
✅  نکته‌ی این حکم الهی این است که قضاوت، یک منصبی است که احتیاج دارد به این که انسان خشک و قاطع باشد. خشک بودن و تحت تأثیر  عواطف قرار نگرفتن، چیزی است که به طور معمول زن‌ها این را ندارند و این  نقطه قوت زن است نه نقطه‌ی ضعف زن.
✅  زن اگر عواطفش جوشان و احساساتش پرخروش نباشد، عیب است.  کمال زن در غلبه‌ی عواطف اوست و این به دلیل این است که شغل اوّل زن  تربیت فرزند است. نمیگوئیم شغل دیگر نداشته باشد، اسلام مانع نیست، اما اوّلین و اساسیترین و پراهمیت‌ترین شغل زن، مادری است. اگر رئیس جمهور هم بشود، اهمیتش به قدر اهمیت مادری نیست…
✅ اما آنی که گفتند زن ناقص‌العقل است، این نخواستند بگویند که زن خدای نکرده قوه‌ی ادراک ندارد، هرگز. بسیاری از زنان از بسیاری از مردان سطح شعور و درکشان به مراتب بالاتر است.

نظر امیرالمؤمنین در «هن ناقصات العقول» به طبیعت زن نیست، بلکه به زنی است که تحت تأثیر فرهنگ ستم‌آلود تمام طول تاریخ، ناقص بار آمده. در زمان امیرالمؤمنین زن در همه‌ی جوامع بشری، نه فقط در میان عرب‌ها، مظلوم بود. نه میگذاشتند درس بخواند، نه میگذاشتند در اجتماع وارد بشود و در مسائل سیاسی تبحر پیدا کند. نه ممکن بود در میدان‌های…  💥 [انفجار بمب]

❣️  khamenei_reyhaneh@

   پنجشنبه 7 تیر 1397نظر دهید »

🔻رهبرانقلاب: آقای بهشتی خیلی خیلی بزرگ بود و این مردم هنوزم که هنوز است، به نظر من آقای بهشتی را نشناخته‌اند. بهشتی در آینده شناخته خواهد شد.
🔺️بهشتی را ماها می‌شناختیم که سالیان درازی کوشش او را در راه پیشبرد این انقلاب دیده بودیم از نزدیک که قدم به قدم چگونه این مرد، این انقلاب را پیش برد. کاری هم نداریم، اثبات هم لازم ندارد، اثبات خواهد شد. ۱۳۶۰/۰۴/۱۷

http://farsi.khamenei.ir

   پنجشنبه 7 تیر 1397نظر دهید »

​🔰 فضای کسب و کار و زندگی و معیشت مردم را امن کنید
🔻رهبرانقلاب، در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه: در مدیریت مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد، قوه مجریه نقش اول را دارد اما قوای مقننه و قضاییه نیز مؤثر و نقش آفرینند.
🔹️ایجاد #امنیت در فضای اقتصادی از جمله وظایف دستگاه قضا است. فضای کسب و کار و زندگی و #معیشت_مردم باید امن باشد و دستگاه قضا باید با مختل کنندگان امنیت اقتصادی برخورد کند.
🔹️مبارزه قاطع و صریح با مفاسد و مفسدان اقتصادی از دیگر وظایف مهم قوه قضاییه است. باید واضح و مؤثر در این مقوله ورود کنید و فعال باشید.
🔹️سخنانی که مستقیم یا غیرمستقیم تصور فساد فراگیر در همه دستگاهها را به افکار عمومی القا می کنند، درست نیست. در برخی «دستگاههای حاکمیتی، مردمی و محیط کسب و کار»، فساد وجود دارد اما «فساد عمومی» واقعیت نیست و نباید این تلقی غلط را در اذهان عمومی به وجود آورد.
🔹️اقناع افکار عمومی در برخورد دستگاه قضا با مصادیق فساد اقتصادی ضروری است. وقتی مفسدی را محاکمه و مجازات کردید، روشن و مستدل و هنرمندانه برای مردم تبیین کنید تا مردم صحت عملکرد شما را احساس کنند و تهدیدات به فرصت تبدیل شود.
🔺️قوه قضاییه برای حل مشکلات اقتصادی با دولت همکاری کند. ۹۷/۴/۶

   پنجشنبه 7 تیر 1397نظر دهید »

✅ رهبر انقلاب در دیدار مسئولان قوه قضاییه: در سالهای اوایل انقلاب در دانشگاه میرفتم دائماً سخنرانی میکردم. یکی از دانشجوها پرسید جمهوری اسلامی در مسئله‌ی زن چه دفاعی دارد؟ بنده گفتم ما هیچ دفاعی نداریم ما حمله‌ای داریم. ۹۷/۴/۶
❣ khamenei_reyhaneh@

کلیدواژه ها: حمله, دفاع, رهبرانقلاب, زن
   پنجشنبه 7 تیر 1397نظر دهید »

​رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از کارگران تصریح کردند: «در دولت مطرح کنید، اصرار کنید، پافشاری کنید که اشیایی که جزو مصارف دولتی است، مطلقاً از خارج نیاید… دولت تصمیم بگیرد در هیچ‌یک از چیزهایی که مصرف می‌کند، از قلم و کاغذ روی میز گرفته تا ساختمان‌سازی تا بقیه‌ چیزها، هر آن‌چه در داخل قابل تولید است، خودش را از خارج ممنوع کند، بر خودش حرام کند.» چنین سخنی اگرچه در مرتبه‌ اول امری اقتصادی می‌نماید اما با دقت در آن می‌توان دریافت که دارای مبانی فقهی و دینی نیز هست. حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی، در گفتار زیر، مبانی فقهی این موضوع را مورد تبیین قرار داده است.
• استفاده از کالای داخلی از سه منظر فقهی
موضوع استفاده از «کالای داخلی»، بحث جدیدی نیست، اما گاهی اوقات بنا به ‌دلایلی، مثل توطئه‌های دشمنان علیه مسلمانان و کشورهای اسلامی، حساسیت نسبت به این موضوع بیشتر می‌شود. تجارت با غیرمسلمانان و کیفیت تعامل و خرید و فروش با آن‌ها، از دیرباز مطرح بوده است. روایاتی نیز در این باب وجود دارد. در فتاوای مراجع معظم تقلید گذشته و هم‌چنین در بحث‌های فنی حوزوی مندرج در کتب فقهی نیز سؤالات و به تبع آن استدلال‌هایی مطرح بوده است که آیا می‌توان از غیرمسلمانان کالایی خریداری کرد؟ آیا می‌توان به آن‌ها کالایی فروخت؟ آیا می‌توان کالای تولیدی آن‌ها را استفاده کرد؟
• دولت مصرف کالای خارجی را بر خود حرام کند
این سؤالات را به‌طور خلاصه می‌توان از سه منظر طهارت و نجاست کالاهای خریداری‌شده، حلیت و حرمت خوردنی‌ها و آشامیدنی‌های خریداری‌شده، و جایز بودن کمک به غیرمسلمانان یا به تعبیر عام‌تر دشمنان اسلام، مطرح کرد.
به نظر می‌رسد در حال حاضر، موضوع سوم، موضوع مهم‌تری است و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. عنایت رهبر معظم انقلاب و بیانات ایشان در خصوص این موضوع و بحث تحریم‌ها نیز حائز اهمیت بودن آن را برای جامعه‌ ایرانی بیشتر کرده است.
از یک منظر می‌توان گفت که خرید از فرد غیرمسلمان کمک به آن شخص محسوب می‌شود، اما این مسئله‌ای فردی است. در مبادلات فردی مصلحت فرد، فروشنده یا خریدار در نظر گرفته می‌شود، اما فی‌نفسه لطمه‌ای به کسی وارد نمی‌شود؛ یعنی به مصالح مسلمین و جامعه‌ی اسلامی خدشه‌ای وارد نمی‌شود. این مورد را می‌توان مسائل فقهی «فردی» نامید. اما گاهی اوقات مسئله‌ای مربوط به فقه حکومتی است که امروزه در بحث‌ها به آن بسیار اشاره می‌شود. این بدان معناست که ممکن است مسئله‌ای در رابطه با فرد حکم خاص خودش را داشته باشد و در رابطه با کل جامعه، مصالح کشور و نظام اسلامی و مسلمانان، حکم دیگری را بطلبد. بنابراین گاهی اوقات ممکن است خرید و فروش‌ها در ارتباط با مصالح مسلمین حکم دیگری پیدا کنند.
امام خمینی قدس سره معتقدند که «اگر در روابط تجاری با اجانب، خوف آن باشد که به بازار مسلمانان صدمه‌ اقتصادی وارد شود و موجب اسارت اقتصادی و تجاری مسلمانان شود، قطع این‌گونه روابط واجب و این نحوه‌ تجارت حرام است.» این نکته‌ای است که حضرت آقا نیز بر آن تأکید فرموده‌اند که اگر مردم به اجناس خارجی توجه داشته باشند و کالای داخلی را خریداری نکنند، با این کار، به اقتصاد مملکت صدمه وارد کرده‌اند.
البته باید توجه داشت که خود «غیرمسلمانان» نیز چند دسته هستند: برخی از غیرمسلمانان اصطلاحاً «معاهد» هستند؛ یعنی در حال جنگ با مسلمانان نیستند و طبق عهد و پیمانی که با مسلمانان بسته‌اند، نزاعی ندارند و لطمه‌ای به آن‌ها نمی‌زنند. اما عده‌ای «محارب» هستند؛ یعنی واقعاً با مسلمانان و نظام اسلامی سر جنگ دارند و از آن‌جا که دفاع از کشور اسلامی و مسلمانان بر همه‌ی افراد واجب است، کیفیت این دفاع با توجه به نوع حمله متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات سیاسی و گاهی هم مانند الآن ماهیت اقتصادی دارد. یعنی در پاره‌ای مواقع دشمنان در فکر سلطه‌ اقتصادی هستند که یعنی می‌خواهند ضربه‌ی اقتصادی بزنند یا می‌خواهند در مسائل اقتصادی بر ایران مسلط شوند که بالطبع دفاع در این‌جا نیز واجب می‌شود.
• فتاوای امام خمینی قدس سره در مورد منع استفاده از کالای خارجی
در این مورد به چند مسئله از رساله‌ حضرت امام رحمت الله علیه اشاره می‌کنم که حضرت آقا نیز درباره‌ آن‌ها همان فتوا را داده‌اند؛ یعنی هر دو بزرگوار درباره‌ این مسائل، نظر یکسانی دارند. برای مثال، در مسئله‌ ۲۸۲۹ آمده است: «اگر به واسطه توسعه نفوذ سیاسی یا اقتصادی و تجاری اجانب، خوف آن باشد که تسلط بر بلاد مسلمین پیدا کنند، واجب است بر مسلمانان، دفاع به هر نحو که ممکن است، و قطع ایادی اجانب. چه عمال داخلی باشند، یا خارجی.»
مسئله‌ (۲۸۳۱) بعدی این است که «اگر در روابط تجاری با اجانب خوف آن است که به بازار مسلمین صدمه اقتصادی وارد شود و موجب اسارت تجاری و اقتصادی شود، واجب است قطع این‌گونه روابط و حرام است این نحو تجارت.» این نکته‌ای است که حضرت آقا نیز بر آن تأکید فرموده‌اند که اگر مشابه جنس خارجی، کالای داخلی وجود داشته باشد و مردم به اجناس خارجی توجه داشته باشند و کالای داخلی را خریداری نکنند، با این کار، به اقتصاد مملکت صدمه وارد کرده‌اند.
در مسئله‌ (۲۸۳۲) بعد آمده است «اگر عقد رابطه چه سیاسی و چه تجاری بین یکی از دول اسلامی و اجانب، مخالف مصلحت اسلام و مسلمانان باشد، جایز نیست این‌گونه رابطه و اگر دولتی اقدام به آن نمود، بر سایر دول اسلامی واجب است آن را الزام کنند به قطع رابطه، به هر نحو ممکن است.» برای مثال، طبق این کلان‌نگری حضرت امام قدس سره، حکومت‌ها و دولت‌ها مجاز به ایجاد رابطه با حکومت یا کشوری مثل رژیم صهیونیستی که رابطه‌ تجاری آن به اقتصاد مسلمانان ضربه می‌زند یا اصلاً در ‌حال جنگ با مسلمانان است، نخواهند بود. در واقع کشورهای دیگر موظف هستند از ایجاد چنین روابطی جلوگیری نمایند. بر اساس مفهوم این فتوا، می‌توان گفت امروزه که بسیاری از این دشمنان با یکدیگر متحد شده‌اند و ایران را تحریم کرده‌اند، کشورهای اسلامی و دولت‌های آن‌ها نیز باید با یکدیگر متحد باشند.
مسئله‌ (۲۸۳۴) بعدی این است که «روابط تجاری و سیاسی با بعض دول که آلت دست دول بزرگ جائر هستند از قبیل دولت اسرائیل، جایز نیست، و بر مسلمانان لازم است که به هر نحو ممکن است با این نحو روابط مخالفت کنند. و بازرگانانی که با اسرائیل و عمال اسرائیل روابط تجاری دارند، خائن به اسلام و مسلمانان و کمک کار به هدم احکام هستند، و بر مسلمانان لازم است با این خیانت‌کاران، چه دولت‌ها و چه تجار قطع رابطه کنند، و آن‌ها را ملزم کنند به توبه و ترک روابط با این نحو دولت‌ها.» توجه بفرمایید که نظر حضرت امام رحمت الله علیه، حضرت آقا و حتی بسیاری از مراجع تقلید در این موارد یکسان است.
نکته‌ دیگر درباره‌ ضربه زدن به اقتصاد مسلمانان است. گاهی اوقات استقبال عمومی مردم در کشور‌ی اسلامی از کالاهای خارجی به اقتصاد مسلمانان و اقتصاد آن کشور ضربه وارد می‌کند. به این دلیل، این امر از نظر فقهی و فتوایی حرام است.
ofogh_howzah@

   پنجشنبه 31 خرداد 1397نظر دهید »

🔻حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ابتدای سال ۱۳۹۷ در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی، در ارزیابی کلان جمهوری اسلامی فرمودند:«عملکرد چهل‌ساله در زمینه‌ی شعارهای اصلی انقلاب، عملکرد قابل قبول و خوبی است.»
http://farsi.khamenei.ir

   سه شنبه 29 خرداد 1397نظر دهید »


🔻حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«یک تجربه‌ی دیگر که این هم تجربه‌ی مهمّی است، تجربه‌ی همراهیِ اروپا با آمریکا در مهم‌ترین موارد است. ما بنای دعوا کردن با اروپایی‌ها را نداریم؛ با این سه کشور اروپایی بنای معارضه و مخالفت و بگومگو نداریم، امّا واقعیّتها را باید بدانیم. این سه کشور نشان داده‌اند که در حسّاس‌ترین موارد با آمریکا همراهی میکنند و دنبال آمریکا حرکت میکنند.» ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
http://farsi.khamenei.ir

   دوشنبه 28 خرداد 1397نظر دهید »


رهبرانقلاب: رژیم صهیونیستی با انتقال سفارت آمریکا مشروعیت پیدا نمی‌کند. ۹۷/۳/25

http://farsi.khamenei.ir

   دوشنبه 28 خرداد 1397نظر دهید »

🔸باید روح وحدت را حفظ کرد
🔻رهبر انقلاب، صبح امروز:

🔹یک مسئله‌ی مهم دیگر هم مسئله‌ی وحدت ملی اجتماعی مردم است.

🔹امروز متأسفانه در فضاهای مجازی، توهین، اهانت و تهمت زدن به یکدیگر از سوی جمعی رایج شده است.

🔹مسلماً این جمع، جمع زیادی نیستند لکن کارشان به فضای عمومی کشور ضربه می‌زند. این‌ها گناه کبیره است، بایستی روح وحدت را حفظ کرد. بایستی اختلافات را بگذارند برای یک‌وقت دیگر. همه باید دست به دست هم دهند و در یک جهت برای کار و رونق در کشور فعالیت کنند.

🔹این حرف‌های تبلیغاتی دشمن را هم که در واقع جنگ روانی او برای تضعیف روحیه‌ی ملت است، ما خواهش می‌کنیم در مطبوعات و تریبون‌ها و رسانه‌ها تکرار نکنند.

گاهی یک نفر در داخل، همان حرف دروغ دشمن را به‌خاطر رضایت دشمن یا به‌خاطر عدم تحلیل درست از مسائل بیان می‌کند. این‌ها را رها کنیم.

🔺ان‌شاءالله آینده‌ی کشور با این روحیه‌ی حرکت معنویت و احساس استقلالی که در این مردم هست، به لطف الهی از امروز بارها و بارها بهتر خواهد بود. ۹۷/۳/۲۵

Khamenei_ir@

   جمعه 25 خرداد 1397نظر دهید »


🌺سرمایه‌ی تمام‌نشدنی
Khamenei_Reyhaneh

   جمعه 25 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰ماجرای مظلوم‌نمایی نخست‌وزیر کودک‌کُش رژیم اشغالگر

👈طرح جمهوری اسلامی برای فلسطین براساس دموکراسی است
🔻رهبر انقلاب، عصر امروز در دیدار جمعی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها:

🔹️ما الان در دنیا کشوری هستیم که بیشترین دشمن را در بین دولت‌های مستکبر و قدرت‌های بی‌ارزش داریم و بیشترین طرفدار را هم در بین توده‌های مردم در بسیاری از کشورها داریم.

🔹️آن مقدار که جمهوری اسلامی در خیلی از کشورها آبرومند است، از کشورهای همسایه و فراتر از همسایه، هیچ کشور دیگری این مقدار آبرومند و دارای علاقه‌مند و ارادتمند نیست؛ برای همین است که دشمنان خبیث و مصممی هم دارد.

🔹️حالا فرض کنید آن شمر زمان، نخست‌وزیر کودک‌کُش رژیم اشغالگر می‌رود اروپا مظلوم‌نمایی می‌کند که بله، ایران می‌خواهد ما را نابود کند. شمر به معنای واقعی کلمه این‌ها هستند؛ این‌ها از لحاظ ظلم و ستم سرآمد همه‌ی ظالمان تاریخند.

🔹️آن مخاطب اروپایی هم گوش می‌دهد و سر تکان می‌دهد و نمی‌گوید شما الان در غزه و قدس دارید این جنایت‌ها را می‌کنید.

🔹️جمهوری اسلامی در همه‌ی مسائل منطقی عمل می‌کند. در بحث رژیم صهیونیستی، جمال عبدالناصر شعار می‌داد که یهودی‌ها را در دریا می‌ریزیم.

🔹️اما ما از روز اول چنین حرف‌هایی نزدیم. ما از روز اول یک طرحی اعلام کردیم، ما گفتیم امروز دموکراسی یک شیوه‌ی مدرن است که همه‌ی دنیا قبول دارند؛ گفتیم برای تعیین تکلیف کشور تاریخی فلسطین به مردم فلسطین مراجعه کنید. این طرح در سازمان ملل به‌عنوان نظر جمهوری اسلامی ثبت شده است.

🔹️آن‌هایی که واقعاً فلسطینی‌اند و از ۸۰سال پیش، ۱۰۰سال پیش ساکن فلسطین بوده‌اند -هم مسلمان و هم یهودی و هم مسیحی- در هر جایی که هستند -چه در سرزمین‌های اشغالی چه خارج از آن- از آن‌ها نظرسنجی شود، هر چه آن‌ها گفتند همان بشود. این نظر بدی است؟ اروپایی‌ها این را حاضر نیستند بفهمند؟

🔺️بعد، آن کودک‌کُشِ ظالم خبیث شمرصفت می‌رود مظلوم‌نمایی می‌کند که ایران می‌خواهد چند میلیون جمعیت از ما را از بین ببرد. ۹۷/۳/۲۰

khamenei_ir@

   یکشنبه 20 خرداد 1397نظر دهید »

🔻رهبرانقلاب: فلسطین قطعاً آزاد خواهد شد و به مردم بر خواهد گشت و در آنجا دولت فلسطینی تشکیل خواهد شد؛ در اینها هیچ تردیدی نیست؛ اما بدنامی آمریکا و بدنامی غرب برطرف نخواهد شد. ۱۳۸۸/۱۲/۰۸
khamenei_reyhaneh@

کلیدواژه ها: رهبر انقلاب, فلسطین
   جمعه 18 خرداد 1397نظر دهید »

🔻رهبرانقلاب: مدعیان تمدن با وقاحت تمام، فاجعه عظیم انسانی در فلسطین را بی‌تفاوت تماشا می‌کنند و حتی با بی‌شرمی از آن ابراز خشنودی می‌نمایند.
Khamenei_ir@

کلیدواژه ها: دوربین, فاجعه, فلسطین
   جمعه 18 خرداد 1397نظر دهید »

​🔻رهبرانقلاب: امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) از پیغمبر(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) سؤال میکنند که در ماه رمضان کدام عمل بافضیلت‌تر است؟
🔺️در جواب میفرمایند: «الورع عن محارم الله»اجتناب از گناهان و از محارم الهی، بر کارهای اثباتی و ایجابی مقدم است؛ جلوگیری از آلودگی و زنگار روح و دل است. ۱۳۸۶/۰۶/۲۳
Khamenei_ir@

   چهارشنبه 16 خرداد 1397نظر دهید »

​💫شب قدر باید بتواند ما را از مزبله مادی دور کند
🔻رهبرانقلاب: شب قدر معراج مؤمن است. کاری کنیم عروج کنیم و از مزبله مادی که بسیاری از انسانها در سراسر دنیا اسیر و دچار آن هستند، هرچه می‌توانیم، خود را دور کنیم.
🔹️دلبستگی‌ها، بدخلقی‌ها، روحیات تجاوزگرانه، افزون خواهانه و فساد و فحشا و ظلم، مزبله‌های روح انسانی است.
🔺️این شبها باید بتواند ما را هرچه بیشتر از اینها دور و جدا کند. ۱۳۸۳/۰۸/۱۵

Khamenei_ir@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

​💫لایق دل بستن فقط ذات مقدّس پروردگار و کسانی هستند که در حوزه‌ی محبّت اویند
🔻رهبرانقلاب: دنیا را فقط ابزار بدانید. مال دنیا و امکانات آن ابزار است و لیاقت دل بستن ندارد.
🔺️جوانان مسلمان در هر جای دنیا اگر این گوهر را داشته باشند، راه موفقّیت برایشان باز است. این آن چیزی است که مردی مثل امام بزرگوار را از دوران جوانی تا سن نود سالگی در صراط مستقیم الهی حفظ کرد. ۷۴/۶/۲۹
Khamenei_ir@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰میخواهند یک شکل معیوب از برجام را تحمیل کنند

👈 از همین فردا مقدمات لازم برای رسیدن به ۱۹۰هزار سو را آماده کنید
🔻رهبر انقلاب، امروز در حرم امام خمینی(ره): کمک‌کنندگان به جنگ روانی دشمن در داخل، امروز درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند. دولت‌های خارجی به دنبال این هستند و عده‌ای در داخل هم تبلیغ می‌کنند که اگر این نشود، جنگ می‌شود. این همان خواست دشمن است.
🔹یک جمله‌ی کوتاه راجع به  برجام بگویم: از برخی از دولت‌های اروپایی این‌جور برمی‌آید که این‌ها توقع دارند ملت ایران، هم تحریم‌ها را تحمل بکند و با تحریم‌ها دست‌وپنجه نرم بکند و هم از فعالیت هسته‌ای خود که نیاز قطعی آینده‌ی کشور است دست بکشد و همین محدودیت‌ها را ادامه بدهد.
🔹من به این دولت‌ها بگویم: بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

ملت ایران و دولت ایران این را تحمل نخواهند کرد که هم  تحریم باشند و هم در محدودیت هسته‌ای و حبس هسته‌ای قرار داشته باشند. این نخواهد شد.
🔺سازمان انرژی هسته‌ای موظف است سریعاً مقدمات و آمادگی‌های لازم برای رسیدن به ۱۹۰هزار سو را در چارچوب برجام -فعلاً در چارچوب برجام- فراهم بکند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور محترم دستور آن را دادند از همین فردا آغاز کند. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​♨️قدرت اول موشکی منطقه هستیم و موشک مایه امنیت است

⛔دشمن بداند اگر یکی بزند، ده تا میخورد
🔻رهبر انقلاب، در حرم امام خمینی(ره): فشار روانی انجام می‌دهند تا نقاط قوت جمهوری اسلامی را که برای کشور مایه‌ی اقتدار و تقویت است به‌عنوان نقاط چالش‌آفرین معرفی کنند و می‌خواهند ملت ایران را نسبت به آن‌ها دلسرد کنند.
🔹مثال آن همین مسئله‌ی موشکی است؛ ساخت موشک‌های گوناگون و اقتدار موشکی، موجب ایجاد امنیت در کشور است. جوان‌های ما یادشان نیست همین شهر تهران در زیر آتش موشک‌های شبانه‌روزی دشمن می‌سوخت؛ خانه‌ها خراب می‌شد، انسان‌ها کشته می‌شدند؛ در شهر تهران و در شهرهای جبهه مثل دزفول، اهواز، شوش و بقیه‌ی شهرها -که جای خود دارد- تا شهرهای دوردست، موشک‌های دشمن می‌رسید. ما موشک نداشتیم، وسیله‌ی دفاع نداشتیم، مجبور بودیم دستانمان را روی هم بگذاریم و تماشا کنیم. امروز جوانان ما توانسته‌اند به قدرت موشکی اول منطقه تبدیل بشوند. دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد.
🔺پس موشک مایه‌ی امنیت است، نقطه‌ی قوت است. ببینید روی این دشمن متمرکز می‌شود. روی مسئله‌ی موشکی متمرکز می‌شود. یک عده‌ای هم متأسفانه در داخل با دشمن هم‌صدا می‌شوند که آقا چه فایده‌ای دارد. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰امروز نقشه‌ی دشمن برای این است که مانند کشورهای روسیاه منطقه بر ایران مسلط شوند
🔻رهبر انقلاب، امروز در حرم امام خمینی(ره):
🔹مردم عزیزمان را از دودستگی و دوقطبی برحذر می‌داریم و به نصرت الهی هم اطمینان داریم. شک نداریم که ملت ایران با این انگیزه و با این احساسی که دارد حرکت می‌کند، با این ایمان و با این امید به توفیق الهی، به حول و قوه‌ی الهی پیروز خواهد شد.
🔹نقشه‌ی دشمن را هم می‌شناسیم، نقشه‌ی دشمن را کاملاً می‌دانیم چیست؛ برای مردم آن نقشه را افشا می‌کنیم. البته مردم عزیز ما خودشان خیلی چیزها را می‌دانند و می‌فهمند و حس می‌کنند.

امروز نقشه‌ی دشمن، «فشار اقتصادی، روانی و عملی» است. این سه هدف است. هدف هر سه نوع فشارهای دشمن هم سیطره بر کشور عزیزمان ایران است؛ همچنان‌که بر بعضی از کشورهای بدبخت و روسیاه منطقه سیطره و تسلط دارد.
🔺آن‌ها این فشار را وارد می‌کنند و نتیجه‌ای که می‌خواهند از این فشار اقتصادی و تحریم بگیرند، زیر فشار قرار دادن صرفاً دستگاه حکومتی و دولتی نیست؛ می‌خواهند ملت ایران را به ستوه بیاورند تا نظام اسلامی و ملت ناچار به تسلیم در برابر زورگویی‌های آن‌ها شوند. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰۷خصوصیت امام راحل که امروز موبه‌مو دنبال کرده‌ایم
🔻رهبر انقلاب، امروز در حرم امام خمینی(ره): خدا را سپاسگزاریم که در دورانی زندگی می‌کنیم که یک انسان بزرگی را دیدیم که با مولای متقیان و رهبر آزادگان تاریخ -امیرالمؤمنین (علیه‌السلام)- این شباهت‌ها را داشت و توانست محصول این عظمت خود را برای ملت ایران باقی بگذارد.

اما امام (رضوان‌الله‌علیه) چگونه با این وضعیت مواجه می‌شد؟ الگوی امام چگونه است؟ این را من خیلی کوتاه و مختصر عرض کنم؛ این‌ها برای ما درس است.
🔹من چند خصوصیت را در الگوی رفتاری امام بزرگوار با این وضعیت ذکر می‌کنم:

1. برخورد شجاعانه و فعال و قدرتمندانه با دشمنی‌ها و عدم ضعف و انفعال 

2. پرهیز از هیجان‌زدگی و تکیه به محاسبات عقلانی

3. رعایت اولویت‌ها

4. اعتماد به توانایی‌های مردم مخصوصاً جوانان

5. بی‌اعتمادی به دشمن 

6. اهتمام به همبستگی ملت و پرهیز از دوقطبی

7. ایمان راسخ به نصرت الهی و وعده‌های الهی
🔺برادران عزیز، خواهران عزیز و ملت بزرگ ایران! من به شما عرض می‌کنم ما بعد از امام، همان راه امام را موبه‌مو دنبال کرده‌ایم و ان‌شاءالله خواهیم کرد. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​❓سه جبهه دشمن مقابل امام خمینی چه کسانی بودند؟
🔻رهبرانقلاب، در حرم امام خمینی(ره): شباهت سوم میان امام خمینی و امیرالمؤمنین(ع): سرفصل سوم، «نشانه‌شناسی دشمنان امیرالمؤمنین» است که این هم درس‌آموز است. جبهه‌‌ی مقابل امیرالمؤمنین را شما ملاحظه کنید؛ در تاریخ مشخص شده است: قاسطین، مارقین، ناکثین.
🔹قاسطین یعنی دشمنان بنیادین حکومت امیرالمؤمنین، ناکثین یعنی دشمنان سست‌بنیادی که بیعت را زیر پا گذاشتند به‌خاطر آلودگی دنیوی و تعلقات مادی، و مارقین کج‌فهم‌ها و نادان‌ها و جاهل‌هایی که به خیال تبعیت از قرآن در مقابل قرآن مجسم که امیرالمؤمنین علیه‌السلام بود ایستادند.
🔹در مورد امام هم همین سه جبهه وجود داشت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و وابستگان آن‌ها در داخل، قاسطین در مقابل امام بزرگوار ما بودند؛ این‌ها کسانی بودند که با اصل حکومت جمهوری اسلامی و نظام اسلامی و حاکمیت انسانی مثل امام بزرگوار مخالف بودند.
🔺در جبهه‌ی مخالفین امام، ناکثین یعنی بیعت‌شکنان، همان همرهان سست‌کمربند بودند؛ وای از این همرهان سست کمربند!

مارقین هم آن کسانی بودند در مقابل امام بزرگوار ما که موقعیت کشور و انقلاب و موقعیت ملت ایران را نفهمیدند، جبهه‌بندی دشمنان را نشناختند، شیوه‌های دشمنی دشمنان را درک نکردند، به چیزهای کوچک سرگرم شدند و عظمت حرکت امام را نتوانستند تشخیص بدهند. ۹۷/۳/۱۴
Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰امام، مقتدر مظلومی بود که پیروز نهایی حوادث می‌شد
🔻رهبر انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره):
🔹شباهت دوم میان امام خمینی و امیرالمؤمنین(ع): در امیرالمؤمنین یک پدیده‌ی شگفت‌آوری وجود دارد. سه خصوصیت به‌ظاهر ناسازگار در امیرالمؤمنین جمع شده است: امیرالمؤمنین، هم انسان قوی و مقتدر و قدرتمندی است، هم درعین‌حال مظلوم است و هم درعین‌حال در حوادث گوناگون پیروز نهایی است.
🔹همین سه خصوصیت در امام بزرگوار ما نیز جمع شده بود. امام بزرگوار، یک انسان قوی و مقتدر بود؛ انسانی که توانست حکومت طاغوتی دیکتاتوری وراثتی را بعد از 2 هزار سال از اریکه‌ی قدرت به زیر بکشد؛ این خیلی قدرت می‌طلبد. او توانست آمریکا را که منافع حیاتی برای خود در اینجا تعریف کرده بود، شکست بدهد و به عقب‌نشینی وادار کند.
🔹درعین‌حال امام بزرگوار ما مظلوم بود؛ رفتارهایی از کسانی که آن رفتارها از آن‌ها توقع نمی‌رفت، صورت گرفت که این‌ها مایه‌ی مظلومیت امام است. دلتنگی‌های امام که در لابه‌لای مطالب او امروز مشاهده می‌شود حاکی از همین مظلومیت اوست.

پیروزی امام نیز در استحکام نظام اسلامی، در بقای نظام اسلامی، در رشد و توسعه و پیشرفت نظام اسلامی، خودش را نشان می‌دهد.
🔺بسیاری از آرزوهای امام بعد از رحلت امام تحقق پیدا کرد. خودباوری، خودکفایی، پیشرفت علمی و فناوری و سیاسی کشور، توسعه‌ی صفحه‌ی نفوذ کشور و جمهوری اسلامی در منطقه‌ی وسیع غرب آسیا و شمال آفریقا، این‌ها چیزهایی بود که اتفاق افتاد و این پیروزی گفتمان امام و راه امام و روش امام بود. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​🔰اولین شباهت میان امام خمینی و امیرالمؤمنین: صلابت و ایستادگی در عین لطافت و رقت
🔻رهبر انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره):
🔹یک شباهت میان امام خمینی و امیرالمؤمنین این است: در امیرالمؤمنین دو خصوصیت ظاهراً متضاد جمع شده بود: یکی «صلابت و ایستادگی و شدت» و یکی «لطافت و صفا و رقت».
🔹این هر دو در امیرالمؤمنین در اوج و در کمال خود وجود داشت؛ صلابت و شدت در برابر هر حرکت نابحق در برابر ظلم و ظالم و در برابر انحراف از راه خدا و طغیان‌گری و اغواگری. امیرالمؤمنین در مقابل این‌ها با منتهای صلابت و استحکام می‌ایستاد که نظیر آن دیده نشده است تا امروز.
🔹لطافت و رقت در مقام مواجهه با ذکر الهی و یاد الهی از سویی، و در برخورد با مظلومین و محرومان و ضعفا و مستضعفان از سوی دیگر. 
🔺این دو خصوصیت متضاد در امیرالمؤمنین علیه‌السلام، عیناً در امام راحل ما هم مشاهده می‌شود. از یک‌سو صلابت، استحکام، ایستادگی محکم در مقابل ستمگران و بدی‌ها، در مقابل رژیم منحط و طاغوتی پهلوی که مثل صخره‌ی مستحکمی ایستاد؛ در مقابل آمریکا مثل کوه ایستاد، در برابر تهدیدها، در برابر صدام متجاوز، در جنگ تحمیلی و جنگ هشت‌ساله، در برابر فتنه‌های داخلی، در برابر حتی شاگرد قدیمی و صحابی قدیمی خود به‌خاطر رفتار نامتناسب او ایستاد و هیچ تعارفی نداشت. ۹۷/۳/۱۴

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

🏴رهبر انقلاب: ‌«امام فرمودند: اگر به من خدمتگزار بگویند، بهتر از این است که رهبر بگویند.» این حرف درستی است؛ چون خدمتگزاری، برای انسانی که دلش بیدار باشد، مدح بزرگتری است. امام، شوخی و تعارف هم که نمیکرد. حقیقتاً اگر این ملت شهادت میدادند - که قطعاً میدادند - که امام خدمتگزار آنهاست، امام بیشتر خوشحال میشد، تا همه‌ی ملت یکصدا فریاد بزنند که تو رهبر ما هستی. خدمتگزاری به مردم افتخار است.» ۷۰/۵/۲۳

Khamenei_ir@

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

امام بزرگوار یکی از معجزات دهر بود، خود او از آیات بزرگ الهی بود، آیت‌الله العظمای واقعی، او بود. ۹۵/۱۲/۱۶
http://farsi.khamenei.ir

   دوشنبه 14 خرداد 1397نظر دهید »

​🌟اجتناب از گناه، مثل یک کوه در چشم انسان جلوه می‌کند؛ اما با تصمیم، مثل یک زمین هموار می‌شود
🔻رهبرانقلاب: مرحله‌ی بالای روزه، پرهیز از گناه است؛ یعنی نگاهداری گوش و چشم و زبان و دل. ماه رمضان، فرصت مغتنمی است که انسان تمرین اجتناب از گناه کند. باید تصمیم بگیرید که گناه نکنید و وقتی تصمیم گرفتید، این کار بسیار آسانی خواهد شد. اجتناب از گناه، چیزی است که مثل یک کوه در چشم انسان جلوه می‌کند؛ اما با تصمیم، مثل یک زمین هموار می‌شود. ۷۸/۹/۲۶
Khamenei_ir@

کلیدواژه ها: رهبر انقلاب, روزه, گناه
   شنبه 5 خرداد 1397نظر دهید »

🌸 نظر رهبرانقلاب درباره‌ی تناسب بین فعالیت‌های خانوادگی و اجتماعی زنان
❇️ رهبرانقلاب: در صدر اسلام، زن در میدان جنگ، علاوه بر بستن زخم مجروحان حتی گاهی با نقاب شمشیر هم میزد!

🏡 درعین‌حال در داخل خانه، فرزندان خود را هم در آغوش میگرفت، تربیت اسلامی هم میکرد، حجاب خود را هم حفظ میکرد؛ چون اینها منافاتی با هم ندارد.

📊 بعضی می گویند چون فعالیت اجتماعی اجازه نمی دهد به خانه و شوهر و فرزند برسیم، پس فعالیت اجتماعی نباید بکنیم.

🏚 بعضی می گویند چون خانه و شوهر و فرزند، اجازه نمیدهد فعالیت اجتماعی بکنیم، پس شوهر و فرزند را باید رها کنیم.

💢 هر دو غلط است. نه این را به خاطر آن، نه آن را به خاطر این، نباید از دست داد. ۷۵/۱۲/۲۰ 

❣ khamenei_reyhaneh@

   جمعه 4 خرداد 1397نظر دهید »

​🔺برخی از تولیدکنندگانی که با افتخار “ساخت ایران” را روی محصولاتشان حک می کنند
https://sapp.ir/irinn_channel

   جمعه 14 اردیبهشت 1397نظر دهید »

🌸بزرگترین وظیفه منتظران امام زمان (عج) از نظر رهبر انقلاب
https://sapp.ir/irinn_channel

   پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397نظر دهید »


🌼 رهبرانقلاب: مسلمان با درسِ انتظار، تعلیم می گیرد که…

Khamenei_Reyhaneh@

کلیدواژه ها: انتظار, رهبر انقلاب
   چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397نظر دهید »

​✊🏻 ما می‌خواهیم جوانان کشور را از بیکاری نجات دهیم
رهبر انقلاب، در دیدار کارگران:

تصمیم بگیریم که کالای ایرانی را مصرف کنیم. ما علیه دیگران تعصب نداریم؛ ما می‌خواهیم کارگر و جوان و فرزند کشور خودمان را از بیکاری نجات دهیم.

بهترین راه مقابله با دشمن، همین حمایت از کالای ایرانی است. دشمنان ما فهمیده‌اند که در جنگ سختِ نظامی طَرفی نخواهند بست. بنده قبل از این هم در دوره‌ی رئیس‌جمهور دیگر آمریکا گفتم که دوران بزن و دررو گذشته است. بزنید، می‌خورید. می‌دانند این را که اگر ضربه بزنند، چند برابر ضربه خواهند خورد.

امروز اتاق جنگِ علیه ما، وزارت خزانه‌داری آمریکاست. خب، راه مقابله چیست؟ به اقتصاد خودمان بپردازیم.۱۳۹۷/۰۲/۱۰
Khamenei_ir@

   سه شنبه 11 اردیبهشت 1397نظر دهید »


🔻رهبرانقلاب: لجوج‌ترین، خبیث‌ترین، سرسخت‌ترین دشمنان که خصوصیّاتی برایش ذکر میشود؛ یکی از خصوصیّات این است: اِذا تَوَلّی‌ سَعی‌ فِی الاَرضِ لِیُفسِدَ فیها وَ یُهلِکَ الحَرثَ و النَّسل؛ حرث و نسل را از بین میبرد، فاسد میکند؛ کشت را - یعنی تولید گیاهی را و تولید انسانی را - نابود میکند و از بین میبرد.
🍃امروز اگر شما نگاه کنید در سیاست‌های دنیا می‌توانید پیدا کنید کسانی را که همین کار را بالفعل با همه‌ی ملّتها و یا با بسیاری از ملّتها دارند انجام میدهند؛ اِهلاک حرث و اِهلاک نسل؛ این را خدای متعال فساد میداند، بعد هم میفرماید: وَ اللهُ لا یُحِبُّ الفَساد.
🔺ده‌ها روایت با مضامین عالی در اسلام، در متون دینی ما درباره‌ی زمین، درباره‌ی محیط زیست ما هست؛… که اشاره میکند به فراورده‌های روی زمین که همه‌اش مال بشریّت و متعلّق به شما است؛ قضیّه‌ی محیط زیست خیلی قضیّه‌ی مهمّی است.۹۳/۱۲/۱
khamenei_ir@

   دوشنبه 13 فروردین 1397نظر دهید »

⛔️ رهبرانقلاب: دنبال مارک خارجی ندويد
 https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   یکشنبه 12 فروردین 1397نظر دهید »


​🎁 رهبرانقلاب: آنچه از امیرالمؤمنین میبینیم، اینهاست: شجاعت او، عبادت او، پایبندی او به امر و نهی الهی، مروت و رقت قلب او نسبت به ضعفا، بی‌باکی او در مقابل گردن‌کشان…

❣️khamenei_reyhaneh@

   شنبه 11 فروردین 1397نظر دهید »

🔺بازخوانی بیانات رهبر انقلاب درباره ضرر استفاده از محصولات خارجی به کالای ایرانی

 

Khamenei_ir@

   چهارشنبه 8 فروردین 1397نظر دهید »

رهبرانقلاب: مبتکر بحث آزاد اجتماعی امام جواد است.

 

Khamenei_ir@

   چهارشنبه 8 فروردین 1397نظر دهید »

🌺 رهبر انقلاب همواره به جوانان توصیه میکنند که آثار شهید مطهری را مطالعه نمایند و عقیده دارند که کتاب‌های ایشان به خاطر اخلاص معلم شهید، ماندگار است:

📝 «شهید مطهری نیازها را میدانست و می‌نشست برای پُر کردن خلأ این نیازها، بااخلاص کار میکرد.

💎 ده‌ها سال است شهید شده امّا کتابهای او را به قول سعدی «چون کاغذ زر میبرند»؛کسانی که اهل فکرند، اهل فهمیدنند، دنبال کتابهای شهید مطهری میدوند. این اخلاص است.» ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ 
👌 ایشان حتی بارها توصیه‌های کاربردی نیز برای خواندن کتب ایشان داشته‌اند:

📍 «از اول سال مثل یک درس، هر روزى یک ساعت بنشینند کتاب‌هاى آقاى مطهرى را شروع کنند به خواندن، این را بخوانند تمام کنند کتاب بعدی را بخوانند… من خیال مى‌کنم هر کدام از اینها یک مشعل نورى خواهند شد.» ۱۳۶۸/۰۲/۰۳
 https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   سه شنبه 7 فروردین 1397نظر دهید »

​📛 صاحبان جهیزیه‌ها و مهریه‌های سنگین، حساب‌شان پیش خدا سخت است
💟 رهبرانقلاب: اگر مراسم ازدواج را طوری برگزار کنند که قشر عظیمی از مردم احساس کنند دستشان نمیرسد، نمیتوانند، دخترها در خانه بمانند، پسرها نامتأهل بمانند، اینها هم #گناه است؛ این گناه‌ها را باید بفهمیم.

‼️ ما گناه‌های کوچک را مدنظر قرار میدهیم، گناه‌های بزرگ را فراموش می‌کنیم. ۸۱/۷/۲۹ 

🤴👸 بعضی آدم‌ها که از لحاظ مالی دغدغه و مشکلی هم ندارند، بیشتر به رواج این کار خلاف شرع دامن زده‌اند. جشن‌ها و میهمانی‌ها را در سالن‌های گران‌قیمت آن‌چنانی برگزار میکنند؛ از روی چشم و هم‌چشمی کارهای غیرلازمی را که دیگران نکرده‌اند، میکنند تا نسبت به سایرین برتر محسوب شوند. ۸۱/۹/۱۵

📛 من گمان می‌کنم آن کسانی که با مجالس و محافل سنگین، با مهریه‌ها و جهیزیه‌های سنگین کار را بر دیگران مشکل میکنند، حسابشان پیش خدا خیلی سخت است.۷۴/۵/۲۴
ttps://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   یکشنبه 5 فروردین 1397نظر دهید »

👈قابل توجه همه مادران  

🌷مادر بر اولاد خیلی تأثیر دارد …

https://t.me/faranou

   یکشنبه 5 فروردین 1397نظر دهید »

🔺اگر تولید ملی را همه پیگیری کنند، مشکلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال، سرمایه‌گذاری و آسیبهای اجتماعی کاهش پیدا خواهدکرد.

🌷 پیام نوروزی ۹۷
Khamenei_reyhaneh@

   چهارشنبه 1 فروردین 1397نظر دهید »

🔻رهبر انقلاب، لحظاتی پیش در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی:

🔹شعارها و ارزش‌های اصلی انقلاب این‌ها است: «استقلال»، «آزادی»، «مردم‌سالاری»، «اعتماد به نفس ملی»، «خودباوری ملی»، «عدالت» و برتر و بالاتر از همه‌ی این‌ها «تحقق و پیاده شدن احکام دین و شریعت در کشور».

🔹این شعارها با همان طراوت اول حفظ شده است. امروز کشور از استقلال برخوردار است؛ این، خواسته‌ی عمومی این مردم در انقلاب بوده است یعنی واکنش ملت ایران به دویست سال سلطه‌ی بیگانگان بر این کشور است. این را خوب است جوان‌های اهل فکر و تحقیق ما مورد توجه قرار بدهند؛ تا قبل از انقلاب حدود دویست سال قدرت‌های سلطه‌گر بر این کشور مسلط بوده‌اند و حکومت‌ها زیر سایه‌ی قدرت‌های بیگانه حکومت می‌کردند. یعنی این‌جور کشور در زیر سلطه بود؛ لذا خواست عمومی ملت ایران این بود که استقلال پیدا کند.

🔺من می‌توانم عرض بکنم امروز در دنیا هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد. همه‌ی ملت‌های دنیا به نحوی از انحاء نوعی ملاحظه‌کاری در مقابل قدرت‌ها دارند. آن ملتی که آراء او تحت تأثیر هیچ‌کدام از ملت‌ها قرار نمی‌گیرد ملت ایران است.۹۷/۱/۱

khamenei_ir@

   چهارشنبه 1 فروردین 1397نظر دهید »


🔺بیانات رهبرانقلاب درباره ضرری که استفاده از کالای خارجی به منافع عمومی میزند
Khamenei_ir@

   چهارشنبه 1 فروردین 1397نظر دهید »

🔺بیانات رهبرانقلاب درباره امام باقر(ع) برگرفته از کتاب به رهبری حسین

Khamenei_ir@

   دوشنبه 28 اسفند 1396نظر دهید »


🔰رهبرانقلاب: شهادت هم زخم است و هم مرهم
Khamenei_ir@

کلیدواژه ها: رهبر انقلاب, شهادت
   یکشنبه 27 اسفند 1396نظر دهید »


📚 رهبرانقلاب: از جمله کارهای بسیار مهم، کتابخوان کردن زنان است.

⚠️ متاسفانه زنان ما با کتابخوانی خیلی انسی ندارند!
 Khamenei_Reyhaneh@

   یکشنبه 27 اسفند 1396نظر دهید »


⛅️رهبرانقلاب: حجت خدا در بین مردم زنده است؛ با مردم زندگی میکند؛ مردم را میبیند؛ با آنهاست؛ دردهای آنها، آلام آنها را حس میکند.

Khamenei_ir@

   جمعه 25 اسفند 1396نظر دهید »

​☄️ امروز وجود جوانان مؤمن، اعتقاد به آینده بهتر را محکم‌تر میکند
🔻رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار اعضای مجلس خبرگان:

🔰 پرهیز از اشرافی‌گری و کار و تلاش مسئولان و علما موجب جلب همراهی الهی خواهد شد.

🔹 «عمل» مسئولان و علما از جمله نمایندگان مجلس خبرگان دارای تأثیری بیشتر از تبلیغ زبانی است.

⚠️ از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد.

🔹امروز مجموعه عظیمی از جوانان مؤمن، یک حرکت جوانانه و پرتلاش و پرنشاط در کشور وجود دارد که اعتقاد بنده به آینده ای به مراتب بهتر از امروز را برای ایران، مستحکم تر از همیشه کرده است.

🔸 نفس وجود جمهوری اسلامی و حکومت دینی، دشمنان دین را به جنگ و هجوم می کشاند همچنانکه به استناد آیات مکرر قرآن، جبهه حق در تمام طول تاریخ همواره در معرض تهاجم جبهه باطل بوده است.

🔺تعابیر مکرر و مختلف قرآن مجید مبنی بر معیت و همراهی و حمایت پروردگار از جبهه حق عمیقاً آرامش بخش و از امیدبخش ترین آیات قرآن است. ۹۶/۱۲/۲۴

❣️ ttps://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   پنجشنبه 24 اسفند 1396نظر دهید »

 

جوان هفده ساله‌ای که رهبرانقلاب فرمودند بنده و شما باید از حرف‌های او استفاده کنیم…

️ Khamenei_ir@

   پنجشنبه 24 اسفند 1396نظر دهید »

 

رهبرانقلاب: این ملت مرهون فداکاری شهیدان عزیزی است که این منطقه عظیم را با جسم و جان خود محافظت کردند، و استقلال کشور و عزت این ملت را حفظ کردند.

❣️ khamenei_reyhaneh@

   چهارشنبه 23 اسفند 1396نظر دهید »

 

 

رهبرانقلاب:حوادث برجسته‌ی دوران مقدّس باید بیاید به کتابهای درسی؛حوادث برجسته و مسلّمی که اتّفاق افتاده،منتقل بشود به کتابهای درسی تا جوانهای ما در جریان این حوادث قرار بگیرند.

️ Defamoghaddas@

   چهارشنبه 23 اسفند 1396نظر دهید »

 

⭐️رزمندگان دوران دفاع مقدس، شیران روز و عابدان شب بودند… ‌

 

‌ defamoghaddas@

   سه شنبه 22 اسفند 1396نظر دهید »

🖼 بیانات رهبر انقلاب درباره صحبت‌هایی که پیرامون نظر امام خمینی درباره حجاب میشود.

   Khamenei_Reyhaneh@

   دوشنبه 21 اسفند 1396نظر دهید »

رهبرانقلاب: جاهلیت مدرن نتوانست بر جمهوری اسلامی غلبه کند

Khamenei_ir@

کلیدواژه ها: جاهلیت, جمهوری اسلامی
   یکشنبه 20 اسفند 1396نظر دهید »

📛 بیان مواردی از مصادیق ظلم به زنان در سخنان رهبر انقلاب
 Khamenei_Reyhaneh@

   شنبه 19 اسفند 1396نظر دهید »

💰 رهبرانقلاب: پول‌های زیادی خرج می‌کنند، فعالیت زیادی می‌کنند، صدها رسانه را به کار می‌گیرند تابتوانند به طُرق مختلف روی هویت مستقل زن مسلمان اثرگذاری کنند.
🔯 این‌همه خرج و زحمت و فکر پشت سر این کار است اما تلاششان عقیم است. نتیجه‌ی کارشان این است که چهار تا دختر در گوشه‌کنار فریب بخورند یا انگیزه‌های گوناگون پیدا کنند که روسری را بردارند که یعنی مثلاً ما چه شدیم.

همه‌ی آن تلاش نتیجه‌اش خلاصه می‌شود در این مسئله‌ی کوچکِ حقیر. تا اینجا مسئله‌ای نیست.
⚠️ آن چیزی که من را حساس می‌کند این است که می‌بینید از دهان یک گروهی از خواص، مسئله‌ی «حجاب اجباری» مطرح می‌شود.
⚠️ این معنایش این است که یک عده‌ای -ان‌شاءالله نادانسته- همان خطی را دنبال می‌کنند که دشمن نتوانسته با آن‌همه خرج آن را به نتیجه برساند. روزنامه‌نگار و روشنفکر و آخوند [هم] در آن‌ها هستند.
❌ [می‌گویند] اینکه امام فرمودند «زن‌ها باحجاب باشند»، همه‌ی زن‌ها را نگفتند! حرف بیخود، ما آن‌وقت بودیم، ما خبر داریم.

امام در مقابل یک منکر واضحی که به‌وسیله‌ی پهلوی و دنباله‌های پهلوی [رایج شده بود] مثل کوه، محکم ایستادند.
‼️حالا آقا می‌گوید این گناه که از غیبت بزرگ‌تر نیست، چرا شما برای غیبت کسی را تعقیب نمی‌کنید! انسان اینجا از عدم تشخیص رنج می‌برد.
🔹ما که نگفتیم اگر کسی در خانه روسری‌اش را مقابل نامحرم برداشت تعقیب می‌کنیم. آن کاری که در ملأ انجام می‌شود یک کار اجتماعی و تعلیم عمومی است و برای حکومتی که با نام اسلام آمده، تکلیف ایجاد می‌کند. حرام، کوچک و بزرگ ندارد.
✅حالا کسی در خلوت یک کار غلطی می‌کند، آن بین خود او و خداست؛ اما آنچه در مقابل چشم مردم است، حکومت اسلامی -مثل حکومت پیامبر و حکومت امیرالمؤمنین- وظیفه دارد در مقابل آن بایستد.
🍺🚫 این منطق که می‌گوید اجازه دهید مردم خودشان انتخاب کنند، خب برای شراب‌فروشی هم هست. این حرف را در مقابل همه‌ی گناهان بزرگ اجتماعی می‌توان گفت؛ این حرف شد؟
❇️ شارع مقدس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود. حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام و گناه بایستد. ۹۶/۱۲/۱۷

https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

رهبرانقلاب: باید کاری کنیم که بچه‌ها دست مادر را حتما ببوسند
⚠️قوانین مهمی لازم است وجود داشته باشد که جلوی مظلومیت‌ زنان ضعیف و ستم‌زده و مظلوم را بگیرد
Khamenei_reyhaneh@

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

💐 رهبرانقلاب: فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها «سَیِّدَةُ نِسَاءِ اَهلِ‌ الجَنَّة» است؛ خیلی مقام والا و بالایی است.

🌺 درس شجاعت

🌺 درس فداکاری

🌺 درس زهد در دنیا

🌺 درس معرفت‌آموزی

🌺 درس معرفت را انتقال دادن به اذهان مخاطبین و دیگران

🌺 در مقام معلّم دانشور بشر قرار گرفتن

درس‌های فاطمه‌ی زهرا سلام‌‌الله‌علیها است به همه‌ی بشر. ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
❣️ https://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

🔰رهبرانقلاب: نیاز امروز جامعه ما این است که بداند مادری یعنی چه؟ زنِ خانه بودن و کدبانو‌ بودن یعنی چه؟ 🌸

Khamenei_reyhane@

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

🌸 رهبرانقلاب: زن در منطق اسلام یک الگو و چارچوب کاملی دارد:

✅ زن اسلامی عبارت است از آن موجودی که دارای ایمان و عفاف است،

✅ متصدی مهم‌ترین بخش تربیت انسان است،

✅ در اجتماع اثرگذار است،

✅ رشد علمی و معنوی دارد،

✅ مدیر کانون بسیار مهم خانواده است

✅ و مایه‌ی آرامش جنس مرد است.
🔹همه‌ی این‌ها در کنار خصوصیات زنانگی مثل لطافت، رقت قلب و آمادگی برای دریافت انوار الهی است. این الگوی #زن_اسلامی است.
❌ در مقابل، در تاریخ همیشه یک الگوی انحرافی وجود داشته است؛ امروز آن الگوی انحرافی، زن غربی است که خصوصیت او به‌جای همه‌ی خصوصیات برجسته و ممتازی که از زن اسلامی بیان کردیم، این است که بتواند نظر مردان را جلب کند و موجب التذاذ مرد شود. 
⚠️ لذا شاخصه‌ی زن غربی برهنگی است. می‌بینید که مرد باید در مراسم‌هایشان کاملاً پوشیده باشد و زن هرچه ممکن است عریان باشد. ۹۶/۱۲/۱۷
📛 رهبر انقلاب: زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری در مقابل مردان و وسیله‌ی هیجان جنسی مردان است؛

بقیه‌ی حرف‌هایی که می‌زنند مثل عدالت جنسیتی، همه حرف است و ظاهر قضیه است؛ باطن آن، چیز دیگری است.

🔹شنیده‌اید که تعداد قابل توجهی از بانوان صاحب‌مقام غربی در همین چندماه قبل، یکی پس از دیگری اعلام کردند که در زمان جوانی در جریان مسائل اداری مورد سوءاستفاده قرار گرفتند، با زور و خشونت! این‌ها تازه زن‌های برجسته‌ی غربی بودند…
❇️ اسلام در را بر روی آن مسیری که جنس زن را به این نقطه‌ی انحراف برساند، به‌وسیله‌ی «حجاب» بسته است.

🌸 حجاب، وسیله‌ی مصونیت زن است نه محدودیت.
💥امروز پرچم استقلال هویتی و فرهنگی زنان، در دست زنان ایرانی است و بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویتی و فرهنگی خودشان را دارند اعلام می‌کنند و به دنیا صادر می‌کنند؛ یعنی دنیا دارد سخن جدیدی را می‌شنود:

✅ زن می‌تواند در میدان‌های اجتماعی حضور فعال و تأثیرگذاری عمیق داشته باشد،

✅ درعین‌حال حجاب و عفاف و وجه تمایز

✅ در معرض سوءاستفاده‌ی مردان قرار نگرفتن

✅ خود را در حد وسیله‌ی التذاذ مردان بیگانه و زیاده‌طلب پایین نیاوردن و تحقیر نکردن،

🌺 این‌ها از خصوصیات زن امروز ایرانی است. ما این الگو و چارچوب را داریم.

🔺در میان بانوان ما بعضی در حد بسیار خوب و بعضی در حد متوسط به این الگو توجه دارند.۹۶/۱۲/۱۷

ttps://t.me/joinchat/AAAAADupWrY_EVEM-mvrBQ

   جمعه 18 اسفند 1396نظر دهید »

1 3