teb12414@


موضوعات: بهداشت و سلامت
   دوشنبه 6 فروردین 1397نظر دهید »

اســـتادرائفــی پــور  هدیه به کسانی که دلشون برای خدا تنگ شده یا احساس میکنن ازش دورشدن

 

شبکه مجازی بسیجیان (شباب) سپاه کربلا

http://sapp.ir/mazandaraan

کلیدواژه ها: خدا, رائفی پور

موضوعات: بهداشت و سلامت
   یکشنبه 27 اسفند 1396نظر دهید »

​💐 بررسی “آداب خوابیدن “در طب اسلامی

1️⃣ مذمت زیاد خوابیدن

🌷پیامبرصل الله علیه وآله: زیاد خوابیدن ،باعث می شود انسان در روز قیامت فقیر و تهی دست باشد.

🌷امام صادق علیه السلام: خداوند سبحان،زیاد خوابیدن،این که زیاد بیکار باشد را دوست ندارد.

🌷امام صادق علیه السلام: زیاد خوابیدن،دین و دنیای انسان را از بین می برد.

🌷امام صادق علیه السلام: زیاد خوابیدن،سبب بیماری،فقرو ناراحتی می شود.

🌷امام علی علیه السلام: زیاد خوردن و زیاد خوابیدن،نفس انسان را فاسد و خراب می کنندوضرر به همراه خود می اورند.

🌷امام صادق علیه السلام: چهار چیز است که کم آنها هم زیاد است : 1. آتش 2. خوابیدن 3. بیماری 4. دشمنی

 

2️⃣ پرخوابی،معلول پر نوشی

🌷امام صادق علیه السلام: زیاد خوابیدن،معلول زیاد نوشیدن است و زیاد نوشیدن معلول زیاد خوردن است.

 

3️⃣ منظور از پرخوابی

🌷امام صادق علیه السلام: خواب زیاد یعنی خواب بدون بیداری کشیدن تا سحر.

🌷امام صادق علیه السلام: سه چیز باعث غضب خداوند می شود: 1.خوابیدن بدون بیداری کشیدن 2. خندیدن بدون تعجب 3. خوردن در حال سیری

 

4️⃣ منظور از بیداری کشیدن مطلوب

🌷تهجد و شب زنده داری،بیداری مطلوب بوده که خدای سبحان در این زمینه می فرماید:شب بیدارباش حتی اگر مقدار کمی باشد،به میزان نیمی از شب یا کمتر از آن و قرآن را با ترتیل بخوان.

✅ نکته:باید توجه داشت که خوابیدن بعد از سرخی مغرب مطلوب است و اما بیداری کشیدن بعد از نماز عشاء که متاسفانه در جامعه امروزی متداول است،مناسب نیست.

 

5️⃣ بیداری به از نماز عشاء

🌷پیامبرصل الله علیه وآله: بعد از نماز عشاء بیداری نیست،مگر برای دو نفر: 1.کسی که می خواهد نماز بخواند. 2.مسافر

🌷پیامبرصل الله علیه وآله: بیداری نیست مگر در سه چیز: 1. کسی که قران می خواند . 2. علم اموختن. 3. عروسی که به خانه شوهر می آورند.

 

6️⃣ خواب قیلوله

🌷شخصی عرب نزد پیامبرصل الله علیه واله آمد و عرض کرد:ای رسول خدا!حافظه ام بسیار قوی بود و الان فراموش کار شده ام.پیامبرصل الله علیه واله فرمودند:قبلا وسط روز می خوابیدی؟عرض کرد: بله!فرمودند:خواب قیلوله را رها کردی؟عرض کرد:بله!فرمودند:به همان خواب قیلوله برگردد.هنگامی که خواب قیلوله کرد حافظه اش به او برگشت و ذهنش قوی شد.

✅ نکته:منظور ازخواب قیلوله همان خواب وسط روز به خصوص خواب قبل از اذان ظهر است.

🌷پیامبرصل الله علیه وآله: وسط روز بخوابید،زیرا وسط روز شیطان خواب قیلوله ندارد.

🌷پیامبرصل الله علیه وآله: خوابیدن وسط روز،نعمت است.  

 

teb12414@

   جمعه 25 اسفند 1396نظر دهید »

​🛑 روغن مالی و ماساژ در روایات:

💠 امام صادق علیه السلام:  وقتى روغن را به كف دست می ريزى بگو: بار خدايا؛ من زينت دنيا و آخرت از تو می طلبم، و از زشتی ها و خواری هاى دنيا و آخرت بتو پناه می برم.

 💠 امام صادق علیه السلام:روغن پوست را نرم و عقل را زياد می كند و مجارى آب بدن را پاك می سازد و آلودگى تن را از بين می برد        و رنگ پوست را روشن می کند.  

💠 امام صادق علیه السلام: هر كس مسلمانى را روغن مالى كند خداوند او را به هر مويى در قيامت نورى بخشد.

💠 امام صادق علیه السلام: روغن بدحالى را از بين می برد.

💠 امام صادق علیه السلام: روغن بنفشه بهترين روغن‏ ها است.

  🕌 پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله در وصيت خود به حضرت على علیه السلام  فرمود: یا على؛ روغن زيتون بخور و آن را به خود بمال كه هر كس روغن زيتون بخورد و بر بدن بمالد شيطان تا چهل روز به او نزديك نخواهد شد.

  💠 امام على علیه السلام: روغن بنفشه به خود بماليد كه در تابستان خنك و در زمستان گرم است.

  💠 امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: برترى روغن بنفشه بر ديگر روغن‏ ها مثل برترى اسلام است بر ديگر اديان.

  💠 حضرت صادق علیه السلام: برترى بنفشه بر ديگر روغن‏ ها مثل برترى من است بر سایر انسان ها يك روز در ميان روغن مالى كنيد و بطور طاق سرمه بكشيد.

 💠 رسول الله صلی الله علیه و آله: زيتون بخوريد و روغن آن را به خود بماليد براستی كه زيتون از درخت مباركه است.

   💠 امام صادق علیه السلام: زيتون بادها را طرد می كند و آب را زياد می گرداند. كسی كه می خواهد باد سر را از خود دور كند لازم است گاهی با روغن زیتون، حقنه ( شياف و يا تنقيه ) كند و بر بدن خود بمالد…

💠 امام رضا علیه السلام: هر کس می خواهد؛ سودا را بسوزاند فصد کند و نوره بمالد هر كس می خواهد؛ باد سرد را براندازد، با روغن زیتون حقنه‏ کند و بدن را با آب گرم ماساژ دهد.

💠 امام رضا علیه السلام: در  ماه نیسان، خوردن كباب و گوشتى كه با سركه به عمل بيايد و گوشت شكار مفيد است عمل مجامعت در اين ماه مناسب است، ماليدن (ماساژ) بدن در حمام بوسيله روغن نيكو است و آب ناشتا خوردن در اين ماه خوب نيست بوئيدن رياحين، گل ها و گیاهان خوشبو بسيار پسنديده است.

💠 امام رضا علیه السلام: اول روز به حمام رفتن و ماساژ بدن با روغن و آنچه با آن مناسبت دارد سودمند است، از شيرينى و خوردن ماهى تازه با ماست بايد دورى جست.

💠 امام رضا علیه السلام: تيغ را در محل حجامت بايد با مدارا و نرمى كشيد و قبل از زدن تيغ بهتر آن است كه با روغن محل را ماساژ دهند همچنين موقع فصد اين ملاحظات بايد به كار رود.

💠 امام رضا علیه السلام: حقنه كند و بر بدن خود روغن بمالد با حوله آب گرم تن خود را ماساژ دهد در آب گرمى كه داروهاى گرم در آن ريخته باشد زياد مكث كند.  

 

🔸️🔶️ ماساژ با روغن های معطر؛

💠 امام رضا علیه السلام: بهترين درمان طبيعى و مفيد، ماساژ با روغن است، روغن شب بو و زيتون و گل‏ سرخ مفيدترين مايعى است كه در ماساژ به كار می رود.

🔶️ ماساژ استخوان ها را تقویت می كند جريان خون را تسريع می نمايد  در مورد تصلب شرائين و فشار خون بسيار مفيد است.

🔶️ ماساژ عمل تعريق را آسان می سازد و با ازدياد ترشح غدد بدن، سمومات را بيشتر خارج می كند. ماساژ اعصاب را از سكون و تحريك افراطى هر دو آسوده می كند، در بدن توليد حرارت می نمايد.

🔶️ماساژ روى شكم بهترين وسيله معالجه سوء هاضمه و بعضى از انواع اسهال ها است. معده و روده‏ ها را نيرومند می كند عمل هضم را تسهيل می نمايد و امتلاء را برطرف مي سازد.

🔶️ ماساژ بايد در هواى آزاد و نسبتا گرم و در حالى كه بيمار كاملا استراحت كرده باشد انجام گيرد.

  🔶️ ماساژ خصوصاً با آب گرم، بهترين وسيله‏ اى است كه رگها را نرم و جريان خون را آسان می كند بنابراين براى كسانى كه به خشكى پوست و سختى عروق مبتلا هستند مفيدترين درمان است.

💠 حضرت رضا علیه السلام فرمود: خوب خوراكی است روغن زيتون؛ انسان را خوشبو می كند و بلغم را می برد و رنگ صورت را صفا می دهد و عصب را تقويت می نمايد و دردهای دائمی را از بين می برد و خشم و غضب را فرو می نشاند.

🔶️ حجامت خون را از رگهاى باريك روى تن می گيرد و به همين جهت براى جمع آورى خون حجامت عمل تكميد (ماساژ با آب گرم) كار را آسان می كند.

 

teb12414@

   پنجشنبه 24 اسفند 1396نظر دهید »

🔵اضافه های ریخته شده از سفره

🔺فرمایش پیامبر به حضرت علی علیهما السلام

teb12414@

   سه شنبه 22 اسفند 1396نظر دهید »

​🍀اداب عیادت 🍀

🌷پیامبر صل الله علیه واله:کسی که به عیادت مریضی برود،به هر قدمی که بر می دارد در رفتن و برگشتن به منزل خود برای او هفتاد هزار هزار حسنه می باشد و از او هفتادهزار هزار گناه محو می شود و برای او هفتاد هزار هزار درجه ثبت می شود و خداوند هفتاد هزار هزار ملک را موکل او می گرداند که در قبر،او را عیادت کنند و برای او تا روز قیامت استغفار نمایند.

🌷پیامبرصل الله علیه واله:سه مریض عیادت ندارند:کسی که دمل،یا چشم درد،یا دندان درد داشته باشد.

🌷رسول خداصل الله علیه واله:از حقوق هر مسلمان بر مسلمان دیگر این است که هرگاه با او دیدار کند،بر او سلام کند،هرگاه مریض شود از او عیادت نماید و هرگاه از دنیا رفت،در تشییع جنازه اش شرکت کند.

🌷هدیه بردن

🌱امام صادق علیه السلام:برای مریض،هدیه ای از قبیل:سیب،به،گلابی،عطر ببرید،چون:ان المریض یستریح الی کل ما ادخل به علیه:مریض با هر چیزی که برایش برده می شود،ارامش خاطر پیدا می کند.

🌷کوتاه بودن زمان عیادت

🌱امام علی علیه السلام:از عیادت کنندگان،کسی بیشترین پاداش را از خداوند می برد که هرگاه به عیادت برادر خود می رود،نشستن را کوتاه کند،مگر انکه خود بیمار دوست داشته باشد و از او بخواهد.

🌷دلداری دادن بیمار

🌱پیامبرصل الله علیه واله:هرگاه بر بیمار وارد شدید،اندوه او را نسبت به زمان مرگ بر طرف سازید(و او را به اینده امیدوار کنید)این کار،گرچه چیزی چیزی را بر نمی گرداند(و مقدرات را عوض نمی کند)ولی موجب ارامش روح می گردد.

🌷سوال از حال مریض

🌱پیامبرصل الله علیه واله:همه عیادت بیمار به این است که یکی از شما دست خودش را بر او بگذارد و از او بپرسد که حالش چگونه است،چگونه صبح کردی و چگونه روزت را گذراندی و تحیت کامل شما به دست دادن به او است.

🌷دعا برای بیمار

🌱رسول خداصل الله علیه واله:بیماران را عیادت نمایید…و برای مریض دعا کنید.

🌱ان حضرت می فرماید:کسی که وارد بر مریضی می شود هفت مرتبه بگوید:اسال الله العظیم رب العظیم ان یشفیک.

🌷توقع بر پذیرائی نداشتن

🌱امام علی علیه السلام:پیامبرصل الله علیه واله از این که چیزی نزد بیمار خورده شود،در زماتی که عیادت کننده از او عیادت می کند نهی کرده است،چون این کار باعث می شود که پروردگار پاداش عیادتش را از بین ببرد.

🌷رعایت حال مریض

🌱رسول خداصل الله علیه واله:بیمار را اذیت نکنید و او را دلتنگ و غمگین نسازید.

🌷استجابت دعای بیمار

🌱امام صادق علیه السلام:سه گروه اند که دعای انان مستجاب می شود:زائر خانه خدا،مجاهد در راه او،و بیمار،بنابراین مواظب باشید که او را عصبانی و دلتنگ نکنید.

🌻منابع:الکافی ج3ص118

بحارالانوارج78ص224

کنزالفوائد ج1ص379 🍀

teb12414@

   دوشنبه 21 اسفند 1396نظر دهید »

​💐 بررسی  خواص درمانی ذکر

لاحول و لا قوت الا بالله العلی العظیم❤️
🌷پیامبر صل الله علیه و آله فرمودند:

 ذکر لا حول ولا قوت الا بالله العلی العظیم شفا از “99″ بیماری است،که کمترین ان درمان افسردگی است.
🌷امام صادق علیه السلام فرمودند :

اگرذکر"ما شاالله لا حول و لا قوت الا بالله"70مرتبه” خوانده شود،"70نوع” بیماری را خدا از او دور میکند که آسان ترینش “خفه شدن"مخصوصا آن خفه شدن ناشی از جن زدگی است.
🌷امام صادق علیه السلام فرمودند : 

زمانی که نماز مغرب و صبح را به جا اوردی، 7مرتبه بگو بسم الله الرحمن الرحیم لاحول و لا قوت الا بالله العلی العظیم،زیرا کسی که چنین بگوید دچار جذام،پیسی،دیوانگی،و70نوع از انواع بیماری ها نمی شود.
🌷امام صادق علیه السلام فرمودند :

کسی که 7مرتبه"بسم الله الرحمن الرحیم ولاحول ولا قوت الا بالله العلی العظیم “بعد از نماز صبح و مغرب بگوید خداوند 70 نوع بیماری از او دفع میکند که کمترین انها باد متحرک در بدن،پیسی،جذام است،و اگرانسان بدبختی باشد جزء انسان های خوشبخت قرار می گیرد.
🌷رسول الله صل الله علیه واله فرمودند : 

ذکر لاحول و لاقوت الا بالله دواء هر بیماریست،اسانترین انها افسردگی است.
🌷پیامبرصل الله علیه واله فرمودند :

آیا دعایی به شما تعلیم ندهم تا فقر و بیماری را برطرف نماید؟گفتند:بله یا رسول الله،فرمود:بگو:لاحول و لا قوت الا بالله العلی العظیم،توکلت علی الحی الذی لا یموت والحمدلله الذی لم یتخذ صاحبت ولا ولدا ولم یکن له شریک فی الملک ولم یکن له ولی فی الذل و کبره تکبیرا.ان شخص این چنین عمل کرد و فقر و بیماریش برطرف شد.
🌷 امام صادق علیه السلام فرمودند :

حضرت آدم علیه السلام از دلشوره گی و حدیث نفس به خدا شکایت برد،خدای متعال فرمود:زیاد ذکر لاحول و لا قوت الا بالله بگو.
🌷روایت:این ذکر شریف گنجی از گنج های بهشت است.
🌷روایت:زمانی که عصبانیت بر تو غلبه کرد،پس بگو:لاحول ولا قوت الا بالله العلی العظیم.
🌷امام صادق علیه السلام فرمودند : 

هنگامی که شیطان کسی را وسوسه می کند من سفارش به ذکر “لاحول ولا قوت الا بالله العلی العظیم” میکنم .
🌷روایت:ملائکه حاملان عرش با ذکر “لا حول ولا قوت الا بالله العلی العظیم"قدرت برحمل عرش الهی را می یابند.
🌷روایت:قرائت 100مرتبه"بسم الله الرحمن الرحیم و لا حول ولا قوت الا بالله العلی العظیم"بعد از نماز صبح به اسم اعظم الهی نزدیکتر است ازسیاهی چشم به سفیدی چشم.
🌷روایت:با دست بر موضع درد نهاده و بگو:بسم الله و بالله محمد رسول الله لاحول ولا قوت الا بالله اللهم امسح عنی ما اجد و سه مرتبه بر موضع درد دست نهاده و این ذکر را بگو.
📚 منابع:دراست فی طب الرسول المصطفی ج2 ص110

الکافی ج3ص472

المحاسن ج1ص21
teb12414@

   دوشنبه 21 اسفند 1396نظر دهید »

رسول خدا صلی الله علیه و آله: آن چیزی را که زیانش را دانستی نخور، با خوردن چیز های زیان آور، هوسی زود گذر را بر سلامتی و راحتی بدنت ترجیح نده…

بحارالأنوار، ج۵۹، ص۲۶۹

teb1241۴@

   یکشنبه 20 اسفند 1396نظر دهید »

​🔰 کسی که قند دارد یا به هرنحو غذا برای او ضرر دارد ،برای اجتناب از ضرر غذا در ابتدا ی غذا این دعا را بخواند .

teb12414@

کلیدواژه ها: دعا, ضرر غذا
   شنبه 12 اسفند 1396نظر دهید »

 

اگه زیاد از موبایل استفاده میکنید حتما این ورزشهای👆چشمی👀 رو انجام بدین

 

faranou@

کلیدواژه ها: موبایل, ورزش ها چشمی
   شنبه 5 اسفند 1396نظر دهید »
 
مداحی های محرم