‍ 💠میدونی ضرب المثل 

«سرش بره قولش نمیره»

ازکجااومده؟؟
روی دستش “پسرش” رفت

ولی “قولش نه”

نیزه ها تا “جگرش” رفت

ولی “قولش نه”

این چه خورشید غریبی است که با حالِ نزار پای “نعش قمرش” رفت

ولی “قولش نه”

شیر مردی که در آن واقعه “هفتاد و دو” بار دست غم بر “کمرش” رفت

ولی “قولش نه”

هر کجا می نگری “نام حسین است و حسین” ای دمش گرم “سرش” رفت

ولی “قولش نه”
«صلے الله علیک یا اباعبدالله »


موضوعات: سخنان ناب, محرم
   جمعه 23 شهریور 1397نظر دهید »

نگرش مثبت 

🔅به جای خسته نباشید، بگوییم خدا قوت

🔅به جای خدا بد نده، بگوییم : خدا سلامتی بده

🔅به جای بد نیستم، بگوییم :‌ خوب هستم

🔅به جای فراموش نکنی ، بگوییم : یادت باشه

🔅به جای پدرم درآمد، بگوییم : خیلی راحت نبود

🔅به جای دستت درد نکنه ، بگوییم : ممنون از محبتت، سلامت باشی

🔅به جای ببخشید که مزاحمتان شدم، بگوییم : از اینکه وقت خود را در اختیار من گذاشتید متشکرم

🔅به جای گرفتارم ، بگوییم : ‌در فرصت مناسب کنار شما خواهم بود

🔅به جای دروغ نگو، بگوییم : راست می گی؟ راستی؟

🔅به جای قابل نداره ،بگوییم : هدیه برای شما

🔅به جای شکست خورده،  بگوییم : با تجربه

🔅به جای فقیر هستم ، بگوییم : ثروت کمی دارم

🔅به جای بدرد من نمی خورد،  بگوییم : مناسب من نیست

🔅به جای مشکل دارم ، بگوییم : مسئله دارم

🔅به جای جانم به لبم رسید،  بگوییم : چندان هم راحت نبود

🔅به جای مسئله ربطی به تو ندارد،  بگوییم : مسئله را خودم حل می‌کنم

🔅به جای من مریض و غمگین نیستم، بگوییم :‌ من سالم و با نشاط هستم

🔅به جای زشت است ، بگوییم :‌ قشنگ نیست

🔅به جای چرا اذیت می‌کنی، بگوییم :‌ با این کار چه لذتی می‌بری

🔅به جای غم آخرت باشد ،بگوییم : شما را در شادی ها ببینم

🔅به جای متنفرم ،بگوییم : دوست ندارم

🔅به جای دشوار است، بگوییم : آسان نیست

🔅به جای جملاتی از جمله چقدر چاق شدی؟ چقدر لاغر شدی؟چقدر خسته به نظر می‌آیی؟ چرا موهات را این قدر کوتاه کردی؟چرا ریشت را بلند کردی؟چراتوهمی؟چرا رنگت پریده؟ چرا تلفن نکردی؟چرا حال مرا نپرسیدی؟

بگوییم: سلام به روی ماهت، چقدر  خوشحال شدم تو را دیدم، همیشه در قلب من هستی
http://eitaa.com/joinchat

کلیدواژه ها: نگرش مثبت

موضوعات: سخنان ناب
   یکشنبه 21 مرداد 1397نظر دهید »

کلیدواژه ها: لعنت شدگان

موضوعات: سخنان ناب
   چهارشنبه 17 مرداد 1397نظر دهید »

حجت الاسلام والمسلمین عالی
⭕️ بعد از مرگ مهمان سفره خودمانیم
✍️همه ی ما می دانیم که پس از مرگ میهمان سفره ی خود هستیم و بعد از مرگ دست پخت خودمان را مقابل ما می گذارند. چیزی غیر از اعمال ما نیست. اگر خوب باشد و آن را در دنیا خوشمزه درست کرده باشیم که کار خودمان است و اگر هم تلخ باشد که باز هم کار خودمان است.
👌اگر بوته خار است خود کشته ای   *****   اگر پرنیان است خود رشته ای
🔸مار و مور و حیوانات دیگر عالم قبر و جهنم را از جای دیگری نمی آورند بلکه ما با اعمال خود آنها را درست کرده ایم. ظلمت های قبر ظلم های ما است. در روایتی از پیامبر اکرم (ص) است که همان ظلم هایی که می کنیم ظلمت های روز قیامت می شود. وگرنه اگر اینجا اعمال ما سالم باشد کاری با ما ندارند. دلیلی ندارد که خداوند بخواهد کسی را در فشار قرار دهد.

nejatazgonah@


موضوعات: سخنان ناب
   چهارشنبه 17 مرداد 1397نظر دهید »

🔸هر کس کوچکترین حرفی در تضعیف مقام معظم رهبری{ امام خامنه‌اے} بزند خدا او را نخواهد بخشید …

آیت الله فاطمی نیـا


موضوعات: سخنان ناب
   جمعه 15 تیر 1397نظر دهید »

🔘 علامه حسن زاده آملی 

💎 حجت خدا»، خواه ظاهر باشد و خواه غایب، شاهد است؛ شاهد قائمی که هیچ‌گاه قعود ندارد. بدان که فایده وجود امام، منحصر به جواب دادن سؤال‌هاى مردم نیست، بلکه موجودات و حتى کمالات موجود به وجود آن‌ها وابسته‌اند و در حال غیبت، افاضه و استفاضه او استمرار دارد، هم‌چون خورشیدی که از پس ابر‌ها، نور، گرما و حرارت خود را به موجودات می‌رساند:
آن شاخ گل ار چه هست پنهان ز چمن
از فیض وجود اوست عالم گلشن
خورشید اگر چه هست در ابر نهان
از نور وی است باز عالم روشن
💎 به علاوه، باید دید آیا خلیفةالله غایب است یا ما حاضر نمی‌باشیم و در حجابیم و اسم خود را بر سر آن شاهد هر جایى می‌گذاریم
یارب به که بتوان گفت این نکته که در عالم
رخساره به کس ننمود آن شاهد هر جایی
💎 ما را که برهان‌هاى یقینى عقلى و نقلی به تواتر از بیت وحى داریم، نیاز به تمسک‌های اقناعى (قانع‌کننده) نمی‌باشد، مگر این‌که براى انس مردم با این وضع گوییم: لاک‌پشت از دور توجه به تخم خود می‌کند و آن را براى وجود لاک‌ پشتى مستعد می‌گرداند. آیا نفس کلی قدسى خلیفةالله و ولى‌الله و حجةالله به خلق در حال غیبت، از توجه نفس لاک پشت به وى کمتر است؟…
🔰 ofogh_howzah@

   جمعه 8 تیر 1397نظر دهید »

​🔵 زن باید کاملاً درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف‏نظر کردم، حجاب زن مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضیم، حجاب زن مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند؛ حجاب زن، حقی الهی است…

آیه الله العظمی جوادی آملی
🔰 ofogh_howzah@


موضوعات: سخنان ناب, حجاب
   دوشنبه 28 خرداد 1397نظر دهید »

کلیدواژه ها: اذیت, خدا, دست خدا, مشکل, کار

موضوعات: سخنان ناب
   چهارشنبه 16 خرداد 1397نظر دهید »

​🔵 مرحوم آيةالله حق‌شناس (ره) 

💠 رفقاي عزيز من! اگر بخواهيد از اميرمومنان(ع) تبعيت بكنيد؛ بايد به اين نكات توجه بفرماييد.

اميرمومنان(ع) عرضه داشت: يا رسول‌الله! افضل اعمال در اين ماه كدام است؟ حضرت فرمودند: «الورع عن محارم‌الله».
💠 مقام ورع اقسامي دارد. يك قسم آن برگشتن از ناداني، فسق و عمل بد به عمل صالح است. اگر اين مرحله ورع را به كار بستي؛ از علي(ع) پيروي كرده‌اي و به مقام توبه نصوح‌ دست‌يافته‌اي.

فرمود: «حب عليٍ حسنة لاتضر معها‌السيئة» محبت علي(ع) حسنه‌اي است كه با بودن آن، گناه ضرر نمي‌رساند. يك كسي عباي اميرمومنان(ع) را بوسيد.

حضرت(ع) فرمودند: «اين معناي محبت نيست». معناي محبت پيروي از اميرمومنان و مقام عترت(علیهم السلام) است.
💠 مرحله دوم ورع، پرهيز از مشتبهات است. مرحله سوم هم مقام متقين است كه شخص حرف نمي‌زند، مبادا اگر تعريف كسي را بكند؛ يك‌كسي بگويد: اين‌طور نيست (و غيبت پيش بيايد).
🔰 ofogh_howzah@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

​🔵 عظمت علمی و عملی حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)
🔘 علامّه طباطبایی (ره)

🔹آن چه برای دانشمندان چشمگیر است. ادب علمی است که انسان در زندگی صاحب نهج البلاغه علی (ع) مشاهده می کند. یعنی با آن که در دل، دریایی بیکران از علوم مختلف را انباشته، چگونه در دوران پیامبر اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد بن عبداللّه (ص) هیچگونه سخنی در هیچ زمینه ای به زبان نیاورد و تنها در برابر پیامبر اسلام گوش بودند که فقط می شنیدند
🔹 این برای یک فیلسوف، بزرگترین درس است که باید در هر زمینه ادب علمی خود را حفظ نمایند و اگر به یک ابتکار علمی دست یافت، در برابر استاد اظهار وجود ننماید… این بزرگترین درسی است که از نهج البلاغه یک فیلسوف می تواند استفاده نماید.
🔰 ofogh_howzah@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

​🔵 امام صادق (ع) فرمود: «حضرت فاطمه (س) ليلة‌القدر است». حديث در تفسير فرات کوفي ضمن سوره قدر روايت شده است. انسان نخستين‌بار از اين حديث به اين مطلب منتقل مي‏شود که قرآن در شب قدر نازل شده است و انسان کامل قرآن ناطق است و حضرت فاطمه (س) مادر يازده قرآن ناطق است. آن‌حضرت بايد بدين مناسبت ليلة‌القدر باشد…
علامه حسن زاده آملی 

فصّ حکمة عصمية في کلمة فاطمية
🔰 ofogh_howzah@

   سه شنبه 15 خرداد 1397نظر دهید »

چرا گناه در ماه رجب را دو برابر حساب می کنند؟ 
آیت الله قرهی در درس اخلاق خود مطالبی درباره ماه رجب بیان کرده که متن آن برای علاقه مندان در پی می آید؛
خدا باز هم برای برگشتن، بهانه قرار می دهد. شب جمعه یک شب بود امّا بعد ایّامی را قرار می دهد، شب و روز ماه رجب المرجّب، ماهی که اگر انسان یک عمر گناه کرده باشد با گفتن «اَستَغفِرُاللّه رَبّی وَ اَتوبُ اِلَیه» ذوالجلال والاکرام می فرماید: به عزّت و جلالم گناهانش را می آمرزم. ماهی که پروردگار عالم به عنوان أصب؛ یعنی ریختن رحمت ذوالجلال والاکرام بر بندگانش قرار داد. ذوالجلال والاکرام بندگانش را دوست دارد و به آن ها عشق می ورزد. لذا ماه رجب ماه خدا می شود، که هر کس در این ماه رجب المرجّب بیشتر از همه ایّام استغفار کند، ذوالجلال والاکرام به او علاقه دارد. استغفار یعنی برگشت به سوی خدا، آشتی کنان بین انسان و خدا.
لذا ماه رجب، ماه شستشوی گناهان است و ماه شعبان، ماه پوشیدن لباس تقواست، برای اینکه می خواهیم در ماه مبارک رمضان، به ضیافت الله، به مهمانی خدا برویم. اگر شما را در مهمانی خصوصی و مهم دعوت کردند، رسمش این است انسان بهترین لباسش را بر تن می کند، طبیعی است قبلش آن لباس­های کثیف را می کَنَد و استحمام می­ کند، لباس نو می پوشد، بهترین لباس هایش را در بهترین مجالس می پوشد و وارد آن مجلس می شود.
ماه ضیافت الله در پیش است، ماه مهمانی خدا. ماهی که یک عدّه از اولیاء مثل مقدّس اردبیلی که بالحقّ مقدّس بود، دعوت نامه کتبی را به دست می گرفت. «کُتِبَ عَلَیٛکُمُ الٛصّیام کَما کُتِبَ عَلَی الَذینَ مِنٛ قَبٛلِکُم» [۱] منتها قبلش در ماه رجب باید شستشو کنیم. ماه رجب باید روحمان را پاک کنیم. چرک های روح و این گناهان را با استغفار، روزه و مراقبه بشوییم.
می دانید در ماه رجب المرجّب که ماه حرام است گناه را دو برابر حساب می کنند. دلیل چیست؟ خدا می گوید: من این ماه را ماه غفران قرار دادم، آن وقت تو گناه می کنی؟ می دانید اگر قتلی انجام شود، اگر ضرب و جرحی باشد، دیه اش دو برابر است. همین طور رحمت هم دو برابر است. اگر کار ثوابی انجام دهی ذوالجلال و الاکرام لطف می کند و آن را دو برابر می کند، گرچه همیشه رحمت ذوالجلال و الاکرام شامل حال بندگان است امّا خدا دوست دارد بندگانش در این ماه جلو بیایند.
حضرت حق یک شبی مثل شب لیلة الرغائب را قرار داد. چه شبی است که یک عدّه از اولیاء در این شب به جایی رسیده اند، به آرزوهایشان رسیده ­اند. چه شبی است که خدا همین طور نقل و نبات بر سر بندگانش می ریزد و رحمتش را نازل می کند، چه شبی است که انسان از این همه لطف خدا، خجل می شود. شب عجیبی است.
ذوالجلال و الاکرام چون دید خود بندگان نمی آیند؛ بهانه درست کرد، ماه رجب را درست کرد و این ماه را، ماه غفران و ماه بازگشت بندگان به طهارت روح قرار داد. ما باید به سمت آشتی کردن با خدا بیاییم. طوری که پاک شویم، ماه شعبان لباس تقوا بپوشیم و بعد خدا بگوید: عزیز دلم! بنده ام! حالا به مهمانی خصوصی بیا. اوّل پاکمان می کند؛ بعد لباس تقوا به تنمان می­ کند، بعد ما را در مهمانی خصوصی می برد.
برای همین است دعای اولیاء فقط این بود: «خدایا! ماه مبارک رمضان را دوباره دریابیم.» طول عمر می خواستند برای درک آن ضیافت الله که عجب ضیافتی برای اولیاء است. عزیزان بوی ماه مبارک رمضان به مشام می رسد. فقط مع الاسف این بو هنوز به مشام ما گناهکاران نمی رسد. خدا این ماه رجب را قرار داد که خودمان را پاک کنیم.

https://hawzah.net/fa/News/View/99434

   یکشنبه 27 اسفند 1396نظر دهید »

🔻 از خدا پرسیدم…
⁉️چرا بی حجابا قشنگ ترن؟
⁉️چرا پسرای دختر باز جذاب ترن؟
⁉️چرا آدمای عملی با حال ترن؟
⁉️چرا اونایی که خیانت میکنن، دروغ میگن، غیبت میکنن، موفق ترند؟ چرا همیشه آدم بدا بهترن؟
 خدا گفت پیش من یا مردم؟
🔹 پيش خدا قشنگ باشيم
masgedehazrateroghayeh@


موضوعات: سخنان ناب
   جمعه 25 اسفند 1396نظر دهید »

آیت‌الله جوادی آملی:

🔹وقتی انتقال اطلاعات، متعلق به اندیشه است و تمام افکار، عکس‌ها، حرف‌ها، و حتی تمام اهانت‌ها در آن می‌آید، بنابراین مجازی معنا ندارد و این فضا، فضای حقیقی است.

🔹مبارزه با اراجیف منتشر شده در این فضا بسیار مشکل است.

🔹آمریکا در جنوب کشور ما و در همین کشورهای یک‌وجبی که شیوخ بی‌عقل خلیج فارس آن را اداره می‌کنند، پایگاه نظامی دارد.

🔹اینها هم همسایه‌های دیوار به دیوار ما هستند. بنابراین ما باید حواسمان جمع باشد. 

📌شرایط مانند میدان مین است.

 

https://t.me/faranou

   چهارشنبه 23 اسفند 1396نظر دهید »

عمری گشتیم به دنبال دست خدا برای گرفتن  غافل از آنکه دست خدا ، دست همان بنده اش بود ؛ بنده ای که نیاز به دستگیری داشت

ahlbayt@

کلیدواژه ها: بنده, خدا, دست خدا, یاری

موضوعات: سخنان ناب
   یکشنبه 20 اسفند 1396نظر دهید »

​✴ ۳۰ راه برای افزایش رزق و روزی✴️
📜بر اساس آیات و روایات ، مهمترین زمینه هایی که موجب افزایش رزق و روزی می شود موارد زیر است : 
🔮۱- اهمیت دادن به نماز ، مخصوصاً نماز اول وقت .
🔮۲- راضی بودن پدر و مادر از انسان و دعای آنان .
🔮۳- صدقه دادن .
🔮۴- دعا کردن پشت سر برادران دینی .
🔮۵- گناه نکردن و توبه از گناهان گذشته .
🔮۶- خوش اخلاقی و نیت خیر و خوب داشتن .
🔮۷- دادن حقوق مردم ، مثل ارث .
🔮۸- دادن حق خدا ، مثل خمس و زکات .
🔮۹- قناعت کردن و میانه روی در زندگی .
🔮۱۰- نیکی کردن به اهل خانه .
🔮۱۱- مهمانی کردن و غذا دادن .
🔮۱۲- همیشه با وضو بودن .
🔮۱۳- ازدواج کردن .
🔮۱۴- نماز شب خواندن .
🔮۱۵- شکر نعمتهای الهی را به جا آوردن .
🔮۱۶- خواندن سوره واقعه بعد از نماز عشا .
🔮۱۷- گفتن تسبیحات حضرت زهرا “س” پس از نماز .
🔮۱۸- روشن کردن چراغ پیش از غروب آفتاب .
🔮۱۹- رفتن به زیارت امام حسین “ع".
🔮۲۰- کمک مالی به برادران دینی و شیعیان علی بن ابی طالب “ع” چه به صورت قرض الحسنه و چه به صورت بلاعوض که بسیار سفارش شده است .
🔮۲۱- صله رحم و دیدار با خویشاوندان .
🔮۲۲- زیاد گفتن ذکر ِ لا حول و لا قوۀ الا بالله .
🔮۲۳- توسل به امام جواد “ع".
🔮۲۴- پس از اذان صبح و نماز صبح مشغول دعا شدن ( امام محمد باقر “ع” : بر شما باد دعا در سحر تا طلوع خورشید که در این ساعات درهای آسمان باز است و رزق و روزی تقسیم می شود و حاجات عظیم داده می شود ).
🔮۲۵- گفتن ذکر “یا فتّاح ” ۷۰ مرتبه پس از نماز صبح .
🔮۲۶- گفتن ذکر ” یا وهّاب ” ۱۰۰ مرتبه پس از نماز عصر .
🔮۲۷- مداومت بر ذکر ” یا غنی ” .
🔮۲۸- مداومت بر خواندن سوره ” ذاریات” و “مزّمّل".
🔮۲۹- بعضی از دعاها و نمازها که در مفاتیح آمده است .
🔮۳۰- مداومت بر خواندن دعای فرج و آیت الکرسی .


موضوعات: سخنان ناب
   سه شنبه 15 اسفند 13961 نظر »

📚برگرفته از کتاب پرسش‏های مهم پاسخ‏های كوتاه استاد قرائتی
Howzehir@

   جمعه 4 اسفند 1396نظر دهید »

​ این آخوندام ما رو ول نمی کنند…😒😏 ‌‌‌

یکی از اساتید ریاضی دانشگاه تهران نقل می‌کرد: ‌‌‌ قرار بود جمع منتخبی از اساتید و نخبگان ریاضی برای شرکت در کنفرانسی بین المللی به یکی از کشور های غربی برن.🙂 ‌‌‌

وقتی سوار هواپیما شدم دیدم یه روحانی تو هواپیماست.😒🛫 ‌‌‌‌

به خودم گفتم بفرما؛ اینا سفر خارجی هم ما رو ول نمیکنن.😤 ‌‌‌‌

رفتم پیشش نشستم بهش گفتم:حاج آقا اشتباه سوار شدید…مکه نمیره😐🕋 ‌‌‌

گفت: میدونم ‌‌‌‌ گفتم: حاجی قراره ما بریم کنفرانس علمی؛ شما اشتباهی نیاین😕 ‌‌‌‌

گفت: میدونم ‌‌‌ دیدم کم نمیاره😏 ‌‌‌

جدیدترین و پیچیده ترین مساله ریاضیمو که قرار بود تو کنفرانس مطرح کنم داخل برگه نوشتم دادم بهش، گفتم شما که داری میای کنفرانس بین المللی ریاضی اونم تو یه کشور خارجی حتما باید ریاضی بلد باشید. اگر ریاضی بلدید این سوال رو حل کنید ، برگه رو بهش دادم و خوابیدم.😎🤓

‌‌‌ از خواب که بیدار شدم دیدم داره یه چیزایی تو برگه مینویسه.🤣 ‌‌‌‌

گفتم: حاجی عجله نکن اگه بعدا هم حلش کردی من دکتر فلانی هستم از دانشگاه تهران. جوابشو بیار اونجا بده.😂 ‌‌‌‌

دوباره خوابیدم.😴

بیدار که شدم دیگه نمی نوشت، گفتم چی شد؟🤔 ‌‌‌‌ 📝

برگه رو بهم داد و گفت:  سوالت چهار راه حل داشت سه راه حل نوشتم و اون راهی هم که ننوشتم بلد بودی.😳 ‌‌‌‌

شوکه شده بودم😳😥

ادامه داد: این هم مساله منه اگر تونستی حلش کنی من حسن زاده آملی هستم از قم………😨 ‌‌‌‌‌

بعدها فهمیدم که به ایشون لقب ذوالفنون را دادند و ایشان در تمامی علوم صاحب نظر بود.😶 ‌‌‌‌‌

تا جایی که دورانی که پا تو سن نذاشته بود در هفته روزی یکبار عده ای از پروفسور های فرانسه و سایر کشور های اروپایی برای کسب علم و ریاضی و نجوم خدمت ایشان میرسیدند.😕 ‌‌‌‌‌

حالا نظر این عالم بزرگ درباره رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای مدظله العالی: ‌ “گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است."😊 ‌‌‌‌

این جملات وقتی بیش‌تر معنا پیدا می‌کند که بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه عارف آیت‌الله طباطبایی درباره شاگردش علامه حسن‌زاده فرموده‌اند: حسن‌زاده را کسی نشناخت جز امام زمان(عج).❤️ ‌‌‌‌‌‌‌ ‌

 

🔶🔶 [ 🇮🇷➯ sapp.ir/khatib ] 🔶🔶


موضوعات: سخنان ناب
   دوشنبه 30 بهمن 1396نظر دهید »

جاده لغزنده است ، دشمنان مشغول کارند! با احتیاط برانید❗️

سبقت ممنوع…⛔️

دیر رسیدن به پست و مقام بهتر از هرگز نرسیدن به “امام” است…

حداکثر سرعت بیشتر از سرعت “ولی فقیه” نباشد اگر پشتیبان “ولایت فقیه” نیستید لااقل کمربند “دشمن” را نبندید!

دور زدن اسلام و اعتقادات ممنوع

با دنده لج حرکت نکنید

و با وضو وارد شوید

🌹این جاده ، مطهر به خون شهداست🇮🇷

کلیدواژه ها: جاده, شهدا

موضوعات: سخنان ناب
   سه شنبه 3 بهمن 1396نظر دهید »

〖توصیه پیامبر خدا برای قبل خواب〗

❶ ﺧﺘﻢ کردن قرآن با خواندن سه بار سوره توحید

ﺑِﺴْﻢِ ﺍﻟﻠﻪِ ﺍﻟﺮَّﺣْﻤﻦِ ﺍﻟﺮَّﺣﻴﻢِ
♦ ﻗُﻞْ ﻫُﻮَ ﺍﻟﻠﻪُ ﺃَﺣَﺪٌ *
♦ﺍﻟﻠَّﻪُ ﺍﻟﺼَّﻤَﺪُ *
♦ ﻟَﻢْ ﻳَﻠِﺪْ ﻭَﻟَﻢْ ﻳُﻮﻟَﺪْ *
♦ ﻭَﻟَﻢْ ﻳَﻜُﻦ ﻟَّﻪُ ﻛُﻔُـﻮﺍً ﺃَﺣَﺪٌ*

❷ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺷﻔﯿﻊ ﺧﻮﺩ ﮔﺮدانی با صلوات زیر:

○ ﺍَﻟﻠّﻬُﻢَّ ﺻَﻞِّ ﻋَﻠَﻲ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ ﻭَﺍﻝِ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ وِّ ﻋَﻠَﻲ جمیع ﺍﻻ‌َﻧْﺒِﻴﺎﺀِ ﻭَﺍﻟﻤُﺮْﺳَﻠﻴﻦ.َ ○

❸ ﻣﺆﻣﻨﯿﻦ ﻭ ﻣﺆﻣﻨﺎﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺭﺍﺿﯽ ﻭ ﺧﺸﻨﻮﺩ ﺳﺎﺯﯼ با دعای زیر:

○ ﺍَﻟﻠّﻬُﻢَّ ﺍﻏْﻔِﺮْ ﻟِﻠْﻤُﺆْﻣِﻨﻴﻦَ ﻭَﺍﻟْﻤُﺆْﻣِﻨﺎﺕِ ○

❹ ﺣﺞ ﻭﺍﺟﺐ ﻭ ﻋﻤﺮﻩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺟﺎ ﺁﻭﺭﯼ با ذکر تسبیحات اربعه:

○ ﺳُﺒْﺤﺎﻥَ ﺍﻟﻠّﻪِ ﻭَ ﺍﻟْﺤَﻤْﺪُ ﻟِﻠّﻪِ ﻭَ ﻻ‌ﺍِﻟﻪَﺍِﻻ‌َّ ﺍﻟﻠّﻪُ ﻭَ ﺍﻟﻠّﻪُ ﺍَﻛْﺒَﺮُ ○

❺ گقتن تسبیحات حضرت زهرا (س):

الله اکبر ۳۴ مرتبه
الحمدلله ۳۳ مرتبه
سبحان الله ۳۳ مرتبه ○

❻ خواندن آیت الكرسی و سوره فلق، ناس و كافرون

❼ سوره ى تكاثربه سفارش امام صادق علیه السلام :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
♦أَلْهَاكُمُ التَّكَاثُرُ.
♦ حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ.
♦كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ.
♦ثُمَّ كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ.
♦ كَلَّا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْيَقِينِ.
♦لَتَرَوُنَّ الْجَحِيمَ.
♦ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَيْنَ الْيَقِينِ.
♦ ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيمِ ○

❽ خواندن دعایی كه به منزله ی هزار رکعت نماز است!
روزى پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله وسلم در حضور اصحاب به امیرالمومنین علیه السلام فرمود: دیشب چه عمل خیری انجام داده‌اى؟
آن حضرت اظهار داشت: پیش از آن كه بخوابم، هزار ركعت نماز به جا آوردم، حضرت رسول فرمود: چگونه؟! پاسخ داد:از شما شنیدم كه فرمودید:هر كس هنگام خوابیدن سه مرتبه بگوید:

○ یَفْعَلُ اللهُ ما یَشاءُ بِقُدْرَتِهِ، وَ یَحْكُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ ○
او همانند كسى است كه هزار ركعت نماز خوانده است. حضرت رسول اکرم فرمودند: راست گفتى، حقا که چنین است.

♦منبع :مستدرك الوسائل، ج ۵، ص۴9

 

کانال عباس امام زمان(عج) باشیم
http://sapp.ir/abaseemamzaman

کلیدواژه ها: خواب, پیامبر خدا(ص)

موضوعات: سخنان ناب
   دوشنبه 11 دی 13962 نظر »

کلیدواژه ها: شهید مطهری, قسم خوردن

موضوعات: سخنان ناب
   یکشنبه 19 شهریور 1396نظر دهید »

 

دوربین اول:
اولین دوربین ، دوربین خود خدا است. آیا نمی دانند که خدا آنها را نگاه می کند و چه زیباست جمله ی امام راحل که فرمودند: عالم محضر خدا است ، در محضر خدا معصیت نکنید. علق:14

دوربین دوم:
پیامبر اکرم صلی الله و علیه وآله. ای پیامبر ما تو را در امت گذاشته ایم، هم شاهد هستی و آنها را می بینی. هرکاری بکنند آنها را می بینی.و مبشراً، پیغمبر به باطن بهشت بشارت می دهد. و نذیرا، و انذار به جهنم می دهد. این هم دوربین دوم است. احزاب:45

دوربین سوم:
امامان معصومین علیهم السلام . پیغمبر به مردم بگو هر کاری می خواهید بکنید،بکنید. اما اعمال شما را خدا می بیند، پیغمبر می بیند و امامان نیز می بینند. توبه:105

دوربین چهارم:
شهدا .
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ بقره:154

دوربین پنجم:
ملائک مقرب خدا . از شما حرکتی سر نمی زند مگر اینکه دو مأمور در حال نوشتن آن هستند. یکی مأمور نوشتن خوبی ها و یکی مأمور نوشتن بدی ها است.قاف:18

دوربین ششم:
زمین . روز قیامت همین زمینی که ما روی آن نشسته ایم می آید و خبرهای خود را می دهد. زلزال:4

دوربین هفتم:
زمان . آیات اول سوره ی بروج. روایات صریح از وجود امیرالمومنین علی علیه السلام داریم که شب جمعه اعمال شما را فیلمبرداری می کنند. شب و روز عرفه اعمال شما را فیلم برداری می کنند. ایام هم موجود زنده هستند.

دوربین هشتم:
هشتمین دوربین که از همه تکان دهنده تر است ، اعضاء و جوارح ما می باشند. آیه ی بیست و بیست و یک سوره ی فصلت.این دست با همین پوست بر سر یک یتیم زد. می گویم اگر من لذتی هم بردم، با شما اعضاء و جوارح بردم. می گویند ما مأمور مخفی خدا بودیم. خدا امروز به من گفته که به حرف بیایم.

بنابراین اگر از باطن اعمال نمی ترسیم و به سراغ آن نمی رویم لااقل ، به این دوربین ها توجه کنیم. دوربین ها ما را کنترل می کنند.
وجود دور بین ها یعنی #هدف_از_زندگی گناه و بیهودگی نیست!


Howzehir@


موضوعات: سخنان ناب
   یکشنبه 19 شهریور 1396نظر دهید »

 

گلایه چهل سال پیش شهید مطهری از یک بیماری در جامعه ما که امروز همچنان باقی است


موضوعات: سخنان ناب
   پنجشنبه 16 شهریور 1396نظر دهید »

 

 

آیا «موفقیت» در این جهان فقط به «مقدار تلاش» بستگی دارد؟

از نظر منطق مادّى، جهان نسبت به مردمى كه در راه صحيح و يا راه باطل، راه عدالت يا راه ظلم، راه درستى يا راه نادرستى مى‌روند بى‌طرف و بى‌تفاوت است؛ نتيجه كارشان بسته است تنها به يک چيز: «مقدار تلاش» و بس.

ولى در منطق فرد باايمان، جهان نسبت به تلاش اين دو دسته بى‌طرف و بى‌تفاوت نيست؛ عكس‌العمل جهان در برابر اين دو نوع تلاش يكسان نيست، بلكه دستگاه آفرينش حامى مردمى است كه در راه حق و حقيقت و درستى و عدالت و خيرخواهى تلاش مى‌كنند:

إنْ تَنْصُرُوا اللهَ يَنْصُرْكُمْ؛ اگر خدا را يارى كنيد (در راه حق گام برداريد) خداوند شما را يارى مى‌كند(محمّد/۷).

 

استاد مطهری، انسان و ایمان، ص۴۱

   چهارشنبه 15 شهریور 1396نظر دهید »

 

کعبه، رمز وحدت و استقلال مسلمین

 

امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: «کعبه پرچم اسلام است». یعنی همان طوری که پرچم‌ها رمز اتحاد و یگانگی جمعیت‌ها و نشانه همبستگی آنهاست و برپا بودن آن علامت حیات آنهاست، کعبه برای اسلام این‌چنین است.

در حدیث دیگری وارد شده: مادام که کعبه بپاست اسلام بپاست، یعنی مادام که حج زنده و باقی است اسلام زنده و باقی است. کعبه پرچم مقدس اسلام است، رمز وحدت و استقلال مسلمین است.

از اینجا می‌توانیم بفهمیم که منظور اسلام این نبوده که مردم ندانسته و نفهمیده بروند به مکه و فقط یک سلسله مناسک که برای خود آنها نامفهوم است به‌جا آورند. منظور اصلی این است که تحت لوای کعبه به صورت یک قوم واحد و ملت واحد و هم‌عزم و هم‌رزم گرد آیند.

 

  استاد مطهری، حج، ص۲۴

   سه شنبه 14 شهریور 1396نظر دهید »

مسلمان كسى است كه هم درد خدا را داشته باشد و هم درد خلق خدا را

 

کلیدواژه ها: حریص, خدا, خلق, درد خدا, مسلمان

موضوعات: سخنان ناب, کلیپ
   سه شنبه 14 شهریور 1396نظر دهید »

 

 

آنجا كه انسان پاى‌بند «لذت» شد تعالى روح از او گرفته مى‌شود چه رسد به آنجا كه پاى‌بند «گناه» باشد


موضوعات: سخنان ناب, کلیپ
   دوشنبه 13 شهریور 1396نظر دهید »

 

 

یک تصور باطل و رایج: با دوست بد معاشرت دارم ولی مواظبم و از او اثر نمی‌پذیرم


موضوعات: سخنان ناب
   شنبه 11 شهریور 1396نظر دهید »


موضوعات: سخنان ناب, عکس, شهدا
   چهارشنبه 31 خرداد 1396نظر دهید »


موضوعات: سخنان ناب, عکس
   سه شنبه 12 اردیبهشت 1396نظر دهید »


موضوعات: سخنان ناب, عکس, پژوهش
   یکشنبه 13 فروردین 13961 نظر »

 

گفتم…گفتی

گفت …

گفتم  : خسته ام !

گفتی : لا تقنطوا من رحمه الله  -

از رحمت خدا نا امید نشوید (زمر/53)

گفتم : هیچ کس نمی داند دردل ماچه میگذرد

گفتی : ان الله یحول بین المرء و قبله -

خدا حائل است بین انسان و قلبش (انفال/24)

گفتم : غیر از تو کسی را ندارم

گفتی :  نحن اقرب الیه من حبل الورید -

ما از رگ گردن به انسان نزدیک تریم (ق/16)

گفتم: ولی انگار اصلا” من را فراموش کرده ای

گفتی : فاذکرونی اذکرکم –من رایاد کنید تا  به یاد شما باشم (بقره/152)

گفتم: تا کی باید صبر کرد؟گفتی: و ما یدریک لعل الساعه تکون قریبا -

تو چه میدانی شاید موعدش نزدیک باشد (احزاب/63)

گفتم : تو بزرگی و نزدیکیت برای من کوچک خیلی دور ودست نیافتنی است تا اون موقع چیکار کنم؟

گفتی: واتبع ما یوحی الیک واصبر حتی یحکم الله - کارهایی که به تو گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کند (یونس / ۱۰۹)

گفتم: خیلی خونسردی , تو خدائی و صبور, من بنده ات هستم وظرف صبرم کوچک ….یه اشاره کنی تمومه

گفتی: عسی ان تحبوا شیئا” و هو شر لکم- شاید چیزی که تو دوست داری به صلاحت نباشد (بقره/216)

گفتم: انا عبدک الضعیف الذلیل … اصلا” چطور دلت میاد؟

گفتی: ان الله بالناس لرئوف رحیم- خدا نسبت به همه مردم مهربان است (بقره/143)

گفتم: دلم گرفته

گفتی: بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا، مردم به چه  چیزهایی دل خوش کرده اند،

باید به فضل و رحمت خدا شاد بود

گفتم: اصلا” بی خیال  توکلت علی الله

گفتی: ان الله یحب المتوکلین - خدا اونایی رو که توکل می کنند را دوست دارد

(آل عمران/159)

گفتم:خیلی مخلصیم و این بار  گفتی :

حواست را خوب جمع کن. یادت باشه که :ومن الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه

خیر اطمان به و ان اصابته فتنه انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الاخره -

بعضی از مردم خداررا فقط به زبان عبادت میکنند.اگر خیری به آنهابرسد  امنییت و آرامش

پیدا می کنند و اگر بلایی سرشان بیاید تاامتحان شوند روی گردان می شوند

 

   پنجشنبه 13 خرداد 1395نظر دهید »

آیت الله بهجت (ره): مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی (عج)، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او می باشد.

   سه شنبه 4 اسفند 1394نظر دهید »

آیت الله بهجت (ره): اگر مساله امام شناسی بالا رود، خداشناسی هم بالا می رود؛ زیرا چه آیتی بالاتر از امام (علیه السلام)؟! امام آینه ای است که حقیقت تمام عالم را نشان می دهد.


موضوعات: سخنان ناب, امامت
   سه شنبه 4 اسفند 1394نظر دهید »